Wochenblatt – Gazeta Niemców w Rzeczypospolitej Polskiej

Wochenblatt – Gazeta Niemców w Rzeczypospolitej Polskiej

Thursday, July 7, 2022

Spotkanie online z Miroslavem Klose

W środowy wieczór dzieci i trenerzy z jedenastu filii Niemieckiej Szkółki Piłkarskiej Miro (Miro Deutsche Fußballschule) potkały się na internetowym spotkaniu z imiennikiem szkoły Miroslavem Klose.

 

Po długim oczekiwaniu nadszedł ten czas. Niemiecka Szkółka Piłkarska Miro zaaranżowała spotkanie z imiennikiem. Nie osobiście na Śląsku, ale online. W spotkaniu tego wieczoru wzięło udział około 200 dzieci i ich trenerzy, którzy siedzieli z dziećmi w klasach lub w halach sportowych. Spotkanie poprowadził Mateusz Bachem, koordynator Fußballschule.

 

Po informacjach, co zmieniło się w ciągu ostatnich czterech lat od jego wizyty w szkołach piłkarskich, Miroslav Klose powitał wszystkich uczestników. Potem przyszedł czas na pytania, na które dzieci i trenerzy czekali z niecierpliwością.

 

Spieler und Trainer freuten sich auf das Treffen mit MIroslav Klose.
Foto: mirofussballschule.pl

 

Nieważne, czy to ulubione jedzenie, ulubiona muzyka, ulubiony przeciwnik czy najlepszy kumpel na boisku – wszystkie te pytania i wiele innych zadano tego wieczoru Miroslavowi Klose. Zapytany, przeciwko komu i kiedy strzelił swojego najważniejszego gola, były reprezentant Niemiec opowiedział o meczu Mistrzostw Świata 2014, kiedy strzelił decydującego gola przeciwko Ghanie. W tym czasie dla Ghany było 2-1. Miroslav Klose wszedł na boisko tuż przed końcem meczu, strzelił gola i doprowadził do remisu. Niemcy awansowały i ostatecznie zostały w tym roku mistrzem świata.

 

Spieler und Trainer freuten sich auf das Treffen mit MIroslav Klose.
Foto: mirofussballschule.pl

 

Kolejne spotkanie ma się odbyć jeszcze w tym roku, choć nie wiadomo, czy będzie to osobista wizyta Miroslava Klose w lokalnych oddziałach Fußballschule, czy też zostanie zorganizowane ponownie jako spotkanie online.

Lena Dreyer

 

Show More