Wochenblatt – Gazeta Niemców w Rzeczypospolitej Polskiej

Wochenblatt – Gazeta Niemców w Rzeczypospolitej Polskiej

Thursday, May 26, 2022

Szlachetna inicjatywa

Z inicjatywy lokalnego przedsiębiorcy Heinricha Nyolta klub piłkarski 1. FC Chronstau-Chrząstowice otrzymał wyremontowany autobus, który przez około 20 lat służyłw gminie Chrząstowice do przewozu dzieci do szkół. Jednak w minionym roku postanowiono, że więcej nie będzie w taki sposób użytkowany.

Tym samym zrodziło się pytanie, co z nim zrobić?Sprzedać, czy może komuś podarować?Pojawił się pomysł, zresztą trafiony, że przejmie go nieodpłatnie klub sportowy 1.FC Chronstau-Chrząstowice. Tak też się stało, a przysłowiową kropką nad „i” była rozmowa Heinricha Nyolta z kierowcą tego autobusu, który też od lat się nim opiekuje.

 

Der renovierte Bus steht den Spielernbereits zur Verfügung. Viel Verdienst daran haben der Chronstauer Gemeindevorsteher Florian Ciecior (erster von rechts) und Heinrich Nyolt (zweiter von rechts).
Foto: GemeindeChronstau

 

„Mój warunek”

„Kierowca ten liczy sobie już 80 wiosen, ale zapewnił mnie, że jeśli zdrowie mu dopisze, a na razie jest w bardzo dobrej kondycji, to może jeszcze przez dwa lata prowadzić ten wóz” mówi z radością Heinrich Nyolt i dodaje: „Nie kryję, że bardzo się z tego ucieszyłem, wręcz był to mój warunek. Po tej informacji podjąłem też decyzję o odebraniu go od gminyi przeprowadzeniu odpowiedniej modernizacji, aby na dłużej służył klubowi − 1.FC Chronstau-Chrząstowice. I nie tylko, bo również dzieciom z Miro Deutsche Fußballschule. Przypomnę, że młodzi futboliści ze szkółek „Miro” to narybek dla naszego klubu, ponieważ w chwili ukończenia 12 lat automatycznie stają się zawodnikami 1.FC Chronstau-Chrząstowice, gdzie dalej rozwijają swój talent i pasję do tej pięknej dyscypliny sportu”.

 

Podziękowania dla wójta

Lifting autobusu, który kosztował około 23.000 złotych, przeprowadzono w firmie Kreon −HeynrichNyolta. Część kosztów tego remontu pokryje jednakjeden z mieszkańców Gminy Chrząstowice −Tomasz Rybczyński, właściciel firmy Licon, który jest drugim sponsorem tego przedsięwzięcia: „Autobus ten już służy młodym sportowcom, za co w minionym tygodniu oficjalnie podziękowaliśmy wójtowi gminy Chrząstowice, Florianowi Cieciorowi. Jednocześnie otrzymał on karnet wstępu na wszystkie mecze i imprezy sportowe klubu 1.FC Chronstau-Chrząstowice. To wyraz naszej radości i nasze podziękowanie za to, że przekazał ten autobus na tak szczytny cel, co nam z koleipozwoliło wykazać się inicjatywą” kończy Heinrich Nyolt.

Krzysztof Świerc

Show More