Wochenblatt – Gazeta Niemców w Rzeczypospolitej Polskiej

Wochenblatt – Gazeta Niemców w Rzeczypospolitej Polskiej

Monday, December 6, 2021

Siła kobiet

Wraz z wyborem Zuzanny Donath-Kasiury na wicemarszałka województwa opolskiego potrzebne stały się zmiany w biurze i zarządzie Towarzystwa Społeczno-Kulturalnego Niemców na Śląsku Opolskim.

Do momentu wyboru na wicemarszałka Zuzanna Donath-Kasiura w opolskim TSKN była nie tylko zastępcą dyrektora biura, ale także sekretarzem zarządu wojewódzkiego i koordynatorką programu „Opolski senior”. Warunkiem objęcia funkcji w zarządzie województwa była jednak rezygnacja z funkcji sekretarza zarządu.

Jej następczynią została Sylwia Kus z Biskupic w powiecie oleskim, którą wybrano na wtorkowym zebraniu zarządu TSKN. Zawodowo związana z Urzędem Gminy w Radłowie, gdzie pełni funkcję sekretarza, Sylwia Kus jest również radną powiatową oraz aktywną członkinią struktur mniejszości niemieckiej w gminie Radłów.

Natomiast już od 1 marca Joanna Hassa objęła funkcję zastępcy dyrektora biura TSKN. Ponadto przejęła także od Zuzanny Donath-Kasiury rolę koordynatora finansowanego ze środków unijnych projektu „Opolski senior”. – To dla mnie duże wyzwanie i wiem, że czeka na mnie wiele nowych zadań, ale cieszę się na to. W tym roku ma miejsce wiele ważnych wydarzeń i cieszę się, że pełniąc nowe funkcje, będę mogła brać udział w ich realizacji – mówi Joanna Hassa.

Do ważnych wydarzeń należy m.in. rozpoczynający się 1 kwietnia narodowy spis powszechny, w którym padnie również pytanie o narodowość. TSKN zamierza poprzez materiały reklamowe promować wśród swoich członków i sympatyków wpisanie narodowości niemieckiej.

Rudolf Urban

Show More