Wochenblatt – Gazeta Niemców w Rzeczypospolitej Polskiej

Wochenblatt – Gazeta Niemców w Rzeczypospolitej Polskiej

Friday, May 27, 2022

Komfortowe warunki

W Tarnowie Opolskim ruszyłyWarsztaty Terapii Zajęciowej. Uczestniczy w nich 30 osób z niepełnosprawnościami. Celem jest przygotowanie społeczne, zawodowe oraz przygotowanie uczestniczących w tych zajęciach do angażowania się w różne praktyki i staże. Organizatorzy nie kryją, że o uczestnikach Warsztatów Terapii Zajęciowej myślą również jako o przyszłych pracownikach.

 

Krzysztof Wysdak, Vorstandsmitglied im Kreis Oppeln
Foto: www.powiat opolski.pl

 

Prowadzenie zajęć zostało powierzone instruktorom z Fundacji Dom Rodzinnej Rehabilitacji Dzieci z Porażeniem Mózgowym w Opolu. Prezes tej Fundacji Małgorzata Jagieluk zapewniała w mediach, że nie zastanawiano się ani chwili, aby propozycję władz powiatu przyjąć. Dodajmy, że jest mnóstwo osób oczekujących na terapię organizowaną przez Fundację Dom Rodzinnej Rehabilitacji Dzieci z Porażeniem Mózgowym w Opolu, ponieważ są tam stworzone komfortowe warunki. Co za tym idzie –istnieje pewność, że terapia będzie optymalna.

 

Placówkę przygotował Zarząd Powiatu Opolskiego, na jej potrzeby przebudowano i zmodernizowano parter budynku Domu Dziecka w Tarnowie Opolskim.– Adaptacja parteru w domu dziecka, dostosowanie i wyposażenie na potrzeby Warsztatów Terapii Zajęciowej kosztowało 650 tysięcy złotych – powiedział Krzysztof Wysdak, członek Zarządu Powiatu Opolskiego.– Spore zainteresowanie udziałem w zajęciach jest dowodem na to, jak potrzebna była tego typu placówka.

 

Oprac. Krzysztof Świerc

Show More