Wochenblatt – Gazeta Niemców w Rzeczypospolitej Polskiej

Wochenblatt – Gazeta Niemców w Rzeczypospolitej Polskiej

Sunday, September 25, 2022

Pielgrzymka do Trzebnicy

To ostatnia pielgrzymka mniejszości niemieckiej w tym roku. Po Górze Św. Anny, Bardzie, Wambierzycach i Zlatych Horach tym razem droga poprowadzi niemieckich pielgrzymów do Trzebnicy. Organizatorem jest Związek Niemieckich Stowarzyszeń w Polsce.

 

Pielgrzymka do Trzebnicy organizowana jest dopiero od kilku lat. Organizatorzy tym bardziej zapraszają do odwiedzenia tego szczególnego miejsca. – To cudowne miejsce, w którym znajduje się piękny kościół. Naszej pielgrzymce przewodniczyć będą po raz kolejny ks. Piotr Tarlinski i o. Marian Arndt – mówi Monika Wittek z VdG. Osoby, które chciałyby wziąć udział w pielgrzymce i pojechać organizowanym przez VdG autokarem, mogą zgłaszać się biurze Związku. Wszelkich informacji udziela Monika Wittek: tel. 77/453 85 07 lub E-Mail: monika.wittek@vdg.pl.

 

Pielgrzymka do Trzebnicy odbędzie się 13 listopada. Uroczysta Msza Św. rozpocznie się o godz. 10.30. Po liturgii uczestnicy udadzą się do Nadolic na tamtejszy cmentarz niemieckich żołnierzy. – Zamierzamy tam również się pomodlić się w ramach krótkiego nabożeństwa – mówi Monika Wittek.

adur

Show More