Wochenblatt – Gazeta Niemców w Rzeczypospolitej Polskiej

Wochenblatt – Gazeta Niemców w Rzeczypospolitej Polskiej

Thursday, June 30, 2022

Konkurs: Pokaż nam swój heimat

Dom Współpracy Polsko-Niemieckiej wydał publikację pt. „Górny Śląsk. Atlas dla dzieci”. Korzystając z okazji, wspólnie z DWPN i naszym sponsorem – firmą Smuda Consulting, organizujemy konkurs dla dzieci w wieku od 7 do 12 lat.

 

„Na 22 stronach atlasu na młodych czytelników i ich rodziców czekają wybitne postacie ze świata kultury, nauki i techniki, bohaterowie sag i legend, nieznane bądź zapomniane miejsca, a także charakterystyczne dla regionu budowle, rośliny i zwierzęta czy też pyszne śląskie potrawy” – tak Dom Współpracy Polsko-Niemieckiej promuje swoją publikację dla dzieci. Jak dokładnie zrobili to autorzy, pokażemy w kolejnych pięciu numerach naszej gazety na stronach 8 i 9.

 

Foto: HDPZ

 

Zadanie

A potem kolej na Was, drogie dzieci. Zadanie w naszym konkursie jest dość proste: zróbcie podobną mapę swojej rodzinnej miejscowości. Nieważne, czy ją namalujecie, narysujecie czy zrobicie kolaż zdjęć. Ważne jest tylko to, aby Wasze miasto lub wieś zostały zaprezentowane w ciekawy sposób. Na prace czekamy do 3 września. Przesyłajcie je na adres naszej redakcji (ul. Słowackiego 10, 45-364 Opole).

 

Nagrody

Konkurs przeznaczony jest dla dzieci w wieku od 7 do 12 lat, nie tylko z Górnego Śląska, ale ze wszystkich zakątków kraju, przy czym nie mogą w nim wziąć udziału członkowie rodzin pracowników VdG.

Dla autorów najlepszych prac, wybranych przez jury złożone z ekspertów, przygotowaliśmy wspaniałe nagrody, w tym tablet ufundowany przez firmę Smuda Consulting.

Życzymy dobrej zabawy i powodzenia!

 

Show More