Co dzieje się w koła DFK? Tym razem: Konkurs Minority SafePack Wycieczka z DFK Racibórz i wiele innych ciekawostek i informacji.

 

 

Spotkanie roczne w Ozimku
Członkowie DFK z Ozimka spotkali się 24 lutego na zebraniu sprawozdawczym, które prowadził Norbert Halupczok. Wśród obecnych gości byli także burmistrz Jan Labus oraz przewodniczący ZMG TSKN w Ozimku Klaus Leschik. Koło DFK Ozimek liczy 110 członków, działa przy nim zespół folklorystyczny Heidi. Przewodnicząca DFK Krystyna Koźlik zaznaczyła, że nie zawsze jest łatwo, ale zarząd stara się spełniać oczekiwania członków, jeśli tylko jest to możliwe. W ubiegłym roku udało się zrealizować projekt ze środków programu „Ożywienie Domów Spotkań” pn. „Rejs Odrą”, który cieszył się dużym zainteresowaniem. Zarząd na wniosek komisji rewizyjnej uzyskał jednogłośne absolutorium, co jest wyrazem uznania dla dobrej działalności. Na zakończenie burmistrz ciepłymi słowami pogratulował zarządowi i podziękował za kolejny udany rok w DFK, którego działalność promuje także gminę Ozimek. Do jego podziękowań przyłączył się Klaus Leschik.

 

Foto: www.ozimek.pl

 

 

Spotkanie historyczne
Zarząd DFK Otmice zaprasza 1 marca wszystkich mieszkańców na spotkanie historyczne. Początek w świetlicy wiejskiej około godz. 18.00 po mszy św. i nabożeństwie. Krzysztof Ralla przybliży historię powstań śląskich.

 

 

Konkurs Minority SafePack
Zbieranie podpisów pod Europejską Inicjatywą Obywatelską Minority SafePack wchodzi w ostatnią fazę. Do tej pory dzięki zaangażowaniu członków kół DFK udało się zebrać 9222 podpisów pod inicjatywą. Do osiągnięcia celu krajowego (38 250) i celu, który wyznaczył sobie TSKN (30 000), sporo jednak brakuje. Podpisy zbierane są jeszcze tylko do 3 kwietnia. Dlatego TSKN ogłasza konkurs dla kół DFK. DFK, które zbierze najwięcej podpisów pod inicjatywą Minority SafePack, otrzyma nagrodę finansową, którą będzie mogło wykorzystać na cele statutowe: I nagroda – 1000 zł, II nagroda – 600 zł, III nagroda – 400 zł oraz nagroda specjalna w wysokości 500 zł dla DFK, które procentowo zbierze najwięcej podpisów w porównaniu z założoną liczbą podpisów, które koło DFK miało zebrać. Liczą się również podpisy do tej pory zebrane. Więcej informacji na www.skgd.pl.

 

 

Drogi krzyżowe w języku niemieckim
Na drogi krzyżowe w języku niemieckim zaprasza DFK Gogolin. – Drogi krzyżowe w języku serca to ważny element wielkiego postu dla mieszkańców naszej diecezji – potwierdza ks. Sławomir Krawczyk, który prowadzi nabożeństwa wielkopostne. Droga krzyżowa w języku niemieckim odbywa się w Gogolinie co środę o godz. 17.00. Na niemieckie drogi krzyżowe zaprasza też parafa św. Józefa w Raciborzu-Ocicach. Odbywają się one w każdy poniedziałek o godz. 17.30. Na niemiecką drogę krzyżową zaprasza też mniejszość z Bytomia. Odbędzie się ona 24 marca o godz. 16.00 w kościele pw. św. Anny w Bytomiu-Rozbarku. 22 marca natomiast drogę krzyżową w języku niemieckim organizuje DFK Luboszyce w kościele pw. św. Antoniego z Padwy.

 

 

Dzień Babci i Dziadka
20 lutego w domu spotkań DFK Ozimek zorganizowano tradycyjny Dzień Babci i Dziadka, na który zaproszono swoich członków. Wszystkich zebranych przywitała przewodnicząca Krystyna Koźlik. Na uroczystość zaproszono przedszkolaków z Publicznego Przedszkola nr 1 w Ozimku, którzy przybyli z pięknym dwujęzycznym programem artystycznym. Dzieci zaprezentowały wiersze i piosenki oraz ciekawą choreografię z okazji Dnia Babci i Dziadka. Dla wszystkich obecnych babci i dziadków przygotowano także barwne laurki, które maluchy wręczyły zebranym. Program oraz aranżacje przygotowały nauczycielki z PP1 Kamila Michalczyk oraz Ewa Młyńska. Krystyna Koźlik podziękowała Jolancie Szyszce, dyrektorowi PP1, oraz młodym talentom i ich opiekunkom za upiększenie tego wyjątkowego dnia. Na zakończenie zaproszono wszystkich na drobny poczęstunek.

Foto:


www.ozimek.pl

 

 

Wycieczka z DFK Racibórz
Zarząd powiatowy DFK Racibórz organizuje wycieczkę do Radzionkowa i Pławniowic, która odbędzie się 13 marca. Koszt udziału wynosi 70 złotych. Wyjazd z Raciborza. Zapisy i informacje pod numerem telefonu 32 4102423. Obowiązuje kolejność zgłoszeń. Na wycieczkę do Bochni zaprasza z kolei DFK Racibórz-Centrum. Dwudniowa wycieczka odbędzie się 2 i 3 maja. W programie zwiedzanie zamku w Nowym Wiśniczu, kopalni soli w Bochni i bazyliki św. Mikołaja w Bochni. Koszt udziału wynosi 230 złotych (albo 215 złotych dla osób uprawnionych do ulgowych biletów).

 

 

Dyżur przewodniczącego
TSKN zaprasza wszystkich członków i sympatyków kół DFK w gminie Turawa na dyżur przewodniczącego TSKN Rafała Bartka. Dyżur odbędzie się w poniedziałek 5 marca o godz. 16 w sali w budynku urzędu gminy (ul. Opolska 39c, Turawa).

 

 

adur