Wochenblatt – Gazeta Niemców w Rzeczypospolitej Polskiej

Wochenblatt – Gazeta Niemców w Rzeczypospolitej Polskiej

25 bajkowych nocy

 

Na przełomie czerwca i lipca TSKN planuje zorganizować 4. Bajkową Noc Braci Grimm dla dzieci mniejszości niemieckiej. Spotkania odbędą się w 25 wybranych siedzibach DFK na terenie całego województwa opolskiego.

 

Podczas bajkowych nocy czeka na dzieci wiele atrakcji
Foto: DFK Mechnica

 

 

W każdym spotkaniu weźmie udział 15 dzieci w wieku 6–10 lat. Dzieci pod opieką germanistów, przedstawicieli DFK z danej gminy oraz chętnych rodziców będą się bawić tematem bajek według specjalnie na ten cel przygotowanego przez TSKN programu. – W ramach każdego spotkania dzieci będą miały okazję posłuchać bajek czytanych w języku niemieckim przez zaproszonych gości oraz wziąć udział w warsztatach plastycznych, jak również walczyć o nagrody w konkursach – mówi Wioletta Skowronek z TSKN. Dzieci będą miały również okazję spotkać się z tajemniczymi postaciami z bajek.

– Po tych wszystkich nie lada wyczynach punktem kulminacyjnym ma być wspólne kładzenie się do snu. Wszystkie dzieci mają bowiem pod okiem opiekunów spędzić wspólnie noc w specjalnie na ten cel przygotowanych siedzibach naszej organizacji. Rankiem czeka na dzieci w pierwszej kolejności wspólna gimnastyka, a następnie smaczne śniadanie – mówi koordynatorka projektu.

W ramach projektu TSKN zapewnia: gotowy opracowany przez TSKN program wraz z potrzebnymi materiałami, ubezpieczenie uczestników, nagrody oraz upominki pamiątkowe dla dzieci, honorarium dla nauczyciela języka niemieckiego, który odpowiedzialny będzie za przebieg całego spotkania, oraz plakaty.

– Koła DFK, które chcą u siebie zorganizować bajkowe noce, muszą jedynie zapewnić odpowiednio przygotowane pomieszczenia, wyznaczyć minimum czterech dorosłych opiekunów i znaleźć nauczyciela języka niemieckiego, który odpowiadałby za przebieg całego wieczoru – wyjaśnia Wioletta Skowronek. Dzieci za udział w bajkowej nocy zapłacą 10 złotych.

Koła DFK, które chciałyby zorganizować u siebie taką noc, powinny zgłosić się u kierownik projektu Wioletty Skowronek najpóźniej do 4 czerwca. Zgłaszać można się telefonicznie pod numerem telefonu 77/40 21 076. Więcej informacji również pod mailem: wioletta.skowronek@tskn.vdg.pl.

adur

Show More