Wochenblatt – Gazeta Niemców w Rzeczypospolitej Polskiej

Wochenblatt – Gazeta Niemców w Rzeczypospolitej Polskiej

ABC pracy DFK

Jak pozyskiwać nowych członków DFK, jak zwiększyć zaangażowanie obecnych członków, jak promować swoje działania oraz jak wykorzystać w dalszej działalności to, co już zostało wypracowane. Takie będą tematy szkolenia, które odbędzie się 18 i 19 listopada w Gogolinie. Szkolenie będzie przeznaczone dla członków kół DFK.

 

Organizatorami szkolenia są Dom Współpracy Polsko-Niemieckiej razem ze Związkiem Niemieckich Stowarzyszeń Społeczno-Kulturalnych w Polsce oraz Towarzystwem Społeczno-Kulturalnym Niemców na Śląsku Opolskim. W ramach szkolenia uczestnicy zdobędą niezbędną wiedzę i umiejętności, jak przekazywać koleżankom i kolegom z koła komunikaty jasne i czytelne, motywować innych do działania oraz aktywnie słuchać, a przede wszystkim budować partnerstwa z innym kołami DFK. Uczestnicy warsztatów będą pracować w trzech grupach tematycznych: „Nowy? Młody? Aktywny? – Skuteczny sposób pozyskiwania nowych członków do DFK”, „Promocja działalności koła DFK”, „Lider – warsztat komunikacji”.

 

– W tym roku nowość: w zależności od zainteresowania uczestników jeden z tematów warsztatów będzie prowadzony w języku niemieckim – zdradza Marcin Wocka, koordynator szkolenia. Szkolenie odbędzie się 18 i 19 listopada w hotelu Karolinka w Gogolinie. Kartę potwierdzenia uczestnictwa należy odesłać do 10 listopada. Koszt uczestnictwa w warsztatach wynosi 30 zł od osoby. Opłaty należy dokonać po otrzymaniu informacji o potwierdzeniu uczestnictwa przelewem na konto 02 1140 1788 0000 3324 9900 1001 z dopiskiem „Spotkanie mniejszości niemieckiej” do 17 listopada. Więcej informacji, formularz zgłoszeniowy oraz program szkolenia dostępne są na www.haus.pl.

 

adur

Show More