Wochenblatt – Gazeta Niemców w Rzeczypospolitej Polskiej

Wochenblatt – Gazeta Niemców w Rzeczypospolitej Polskiej

Aktualne informacje dla wszystkich (+Audio)

Dzięki aplikacji SKGD-App informacje na temat wydarzeń odbywających się w opolskiej organizacji mniejszości niemieckiej mają docierać w dniu publikacji do odbiorców aplikacji. To jedyna taka aplikacja wśród organizacji mniejszości niemieckiej w Polsce.

 

W aplikacji każdy użytkownik znajdzie aktualne informacje z życia opolskiego TSKN.
Foto: R. Urban

 

 

SKGD-App to aplikacja dedykowana przede wszystkim członkom mniejszości niemieckiej, ale także wszystkim mieszkańcom województwa opolskiego i sympatykom. – Nasza strona internetowa przekazuje swoim członkom bardzo wiele treści, jednakże te informacje nie docierają do części z nich, do większości nie docierają również na czas. Wdrożenie aplikacji mobilnej usprawni przekazywanie członkom Towarzystwa, a także osobom zainteresowanym informacji na urządzeniach mobilnych poprzez system notyfikacji – wyjaśnia Joanna Hassa, rzeczniczka prasowa TSKN. Notyfikacje wyświetlane są w taki sposób, jak realizują to profesjonalne aplikacje społecznościowe typu Facebook, Twitter albo Google Plus.
Obok aktualności z życia mniejszości niemieckiej w województwie opolskim w aplikacji znajdują się również dodatkowe zakładki informacyjne, które opisują zakres działania TSKN. – Znajdziemy tam również dane kontaktowe organizacji oraz mapę, jak dojechać do siedziby Towarzystwa. W związku z tym, iż odbiorcami portalu skgd.pl są osoby posługujące się zarówno językiem niemieckim, jak i polskim, aplikacja posiada opcję zmiany języka – mówi Joanna Hassa.

 

 

Aplikacja działa w środowiskach Android i iOS, można ją pobrać w sklepie Google Play oraz App Store. Projekt i wdrożenie aplikacji zrealizowała firma Adapt-Systems. To pierwsza tego typu aplikacja wdrożona wśród organizacji mniejszości niemieckiej w Polsce, a została sfinansowana dzięki dotacjom Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Ministerstwa Spraw Wewnętrznych Republiki Federalnej Niemiec.

 

 

Rudolf Urban

Show More