Wochenblatt – Gazeta Niemców w Rzeczypospolitej Polskiej

Wochenblatt – Gazeta Niemców w Rzeczypospolitej Polskiej

Będzie lepszy PR

Joanna Hassa w agencji Schwartz Public Relations spędziła pięć tygodni. Źródło: Schwartz Public Relations
Joanna Hassa w agencji Schwartz Public Relations spędziła pięć tygodni.
Źródło: Schwartz Public Relations

Joanna Hassa, rzeczniczka prasowa opolskiego TSKN, zakończyła niedawno pięciotygodniowe hospitacje w niemieckiej agencji PR-owej Schwartz Public Relations w Berlinie. Staż sfinansował Instytut Stosunków Zagranicznych IfA.

 

– Instytut Stosunków Zagranicznych wystartował w tym roku z nowym programem hospitacyjnym dla młodych osób aktywnie działających lub pracujących w strukturach mniejszości niemieckiej w Europie. Z założenia program ma pomóc w rozwoju i pokazać metody pracy przedstawicielom organizacji i mediów mniejszości niemieckiej – wyjaśnia Joanna Hassa.

 

Uczestnik hospitacji przebywa w wybranej przez siebie instytucji od 4 do 6 tygodni, otrzymując w tym czasie wsparcie finansowe w formie stypendium. Staż w instytucji innej niż placówka mniejszości niemieckiej można odbyć jedynie w drodze wyjątku. – W związku z moją funkcją, którę pełnię w TSKN-ie, kampanią wyborczą, w której brałam czynny udział, TSKN zdecydował się wysłać mnie na hospitacje, które pomogłyby mi w pełnieniu funkcji rzecznika prasowego i pozwoliły zdobyć dodatkowe umiejętności w zakresie prowadzenia komunikacji i komunikacji kryzysowej – wyjaśnia Joanna Hassa.

 

W ten sposób rzeczniczka mniejszości trafiła do agencji Schwartz Public Relations w Monachium. To jedna najlepszych niemieckich agencji PR, zajmująca się komunikacją w dziedzinie IT i nowych technologii. Agencja dba o wizerunek wielu firm z Niemiec, Austrii, Szwajcarii, a nawet Stanów Zjednoczonych. – W agencji głównie przypatrywałam się, jak pracownicy komunikują się z klientami i dziennikarzami, w jaki sposób przygotowują teksty, jak planowane są poszczególne kampanie, jak agencja doradza potencjalnemu klientowi, jak tworzone są bazy danych – mówi Joanna Hassa.

 

adur

Show More