Wochenblatt – Gazeta Niemców w Rzeczypospolitej Polskiej

Wochenblatt – Gazeta Niemców w Rzeczypospolitej Polskiej

Bliżej młodych (+Audio)

Opolski TSKN zamierza powołać do życia radę młodzieżową. – Ma to być ciało doradcze TSKN. Chętni mogą wysyłać zgłoszenia do 15 lutego – powiedziała Joanna Hassa, rzeczniczka prasowa TSKN. Przedstawiciele rady młodzieżowej będą brali udział w posiedzeniach zarządu TSKN.

 

O planach powołania rady młodzieżowej powiedział absolwentom ELOM podczas spotkania z nimi przewodniczący TSKN Rafał Bartek.
Foto: TSKN

 

– Pomysł powołania rady młodzieżowej pojawił się podczas ostatniego posiedzenia zarządu TSKN, 14 stycznia. Dzień później przewodniczący TSKN Rafał Bartek spotkał się z absolwentami ostatniej edycji ELOM i podczas tego spotkania przedstawił ten pomysł – mówi Joanna Hassa. W skład rady młodzieżowej mogą jednak wejść nie tylko uczestniczy szkolenia, ale wszyscy chętni, aktywnie zaangażowani w działalność kół DFK albo innych organizacji mniejszości niemieckiej. – Najlepiej, żeby były to osoby, które do kół DFK należą, ale mogą to też być członkowie wspierający, działacze BJDM.

 

Jednocześnie należy zaznaczyć, że rada młodzieżowa nie ma stanowić w żadnym wypadku konkurencji dla organizacji młodzieżowych – podkreśla Joanna Hassa. Zarządowi TSKN zależy na tym, żeby mieć bliski kontakt z młodymi ludźmi, poznać ich opinię na temat konkretnych planów, inicjatyw i przedsięwzięć TSKN. – Chcemy, żeby nam powiedzieli, co myślą, bo jako mniejszość potrzebujemy ich świeżego spojrzenia. Tego głosu młodzieży nam brakuje. Mamy też nadzieję, że zaproponują coś od siebie, również wystąpią z jakąś inicjatywą – wyjaśnia Joanna Hassa.

 

 

 

 

Zamysł zarządu jest taki, że rada młodzieżowa zbierze się i spośród swoich szeregów wybierze reprezentantów, którzy będą uczestniczyli w posiedzeniach zarządu TSKN. – Wszystkie szczegóły dotyczące zgłoszenia wraz ze stosownym formularzem znajduję się na naszej stronie internetowej. Można je wysyłać na mój adres e-mail: joanna.hassa@skgd.pl do 15 lutego – mówi Joanna Hassa. Kandydaci do rady młodzieżowej powinni mieć do 16 do 30 lat.

A. Durecka

Show More