Wochenblatt – Gazeta Niemców w Rzeczypospolitej Polskiej

Wochenblatt – Gazeta Niemców w Rzeczypospolitej Polskiej

Europejskie Dni Dziedzictwa

 

Europejskie Dni Dziedzictwa odbędą się m. in. w Prudniku.
Europejskie Dni Dziedzictwa odbędą się m. in. w Prudniku.

Tegoroczne Europejskie Dni Dziedzictwa (EDD) odbywają się pod hasłem: “Gdzie duch spotyka się z przestrzenią – świątynie, arcydzieła, pomniki”. W województwie opolskim szereg instytucji bierze udział w tym wydarzeniu.

 

 

W niedzielę 18.09 w kościele pw. św Sebastiana przy Placu św. Sebastiana 2 w Opolu odbędzie się wykład ma temat organów. Po wykładzie odbędzie się koncert muzyki organowej. Start godz. 16:00.

 

Również w niedzielę 18.09 w kościele parafialnym w Otmuchowie pw. śś. Mikołaja i Franciszka Ksawerego można zobaczyć wystawę fotograficzną pt. “Franciszek Ludwik von Neuburg – biskup wrocławski, wielki mecenas sztuki”. O godz. 16:00 odbędzie się w świątyni bezpłatny koncert muzyki sakralnej w wykonaniu otmuchowskiego chóru Talis Cantus.

 

18.09 będzie można popatrzeć na Prudnik z lotu ptaka. Od godz. 10:00 do 16:00 bezpłatne zwiedzanie Wieży Woka oraz Wieży Katowskiej. Od godz. 10:00 do godz. 18:00 w w hali fabrycznej przy ul. Nyskiej w Prudniku zobaczyć będzie można ginące zawody związane z tkactwem.

 

Europejskie Dni Dziedzictwa trwają do 28.09.2016.

 

 

Więcej informacji i miejsc, w których odbywają się wydarzenia projektu europejskiego EDD znajdziecie Państwo pod linkiem: http://edd.nid.pl/page/calendar 

 

ML

Show More