Wochenblatt – Gazeta Niemców w Rzeczypospolitej Polskiej

Wochenblatt – Gazeta Niemców w Rzeczypospolitej Polskiej

Jubileuszowe widokówki

Rok 2020 jest bardzo ważną datą dla koła DFK w Raszowej, gdyż mija 30 lat od założenia grupy. Z tej okazji zarząd postanowił upamiętnić rocznicę poprzez wydanie jubileuszowych widokówek, przedstawiających miejsca, z których mieszkańcy są dumni.

 

 

Zainteresowanych nabyciem kartek przewodnicząca zaprasza do siedziby DFK.
Źródło: D. Joszko

 

 

 

W 1997 roku Raszowa obchodziła swoje 700. urodziny. Almut Urban, która w tamtym okresie pomagała w rozwoju tamtejszego koła DFK, postanowiła, że okolicznościowe pocztówki będą znakomitą pamiątką i reklamą dla całej wioski. – Pomyślałam, że warto po ponad dwudziestu latach pokazać, jak pięknie się rozwinęliśmy, szczególnie że jest ku temu okazja. Jako koło nie mamy takiego budżetu, dlatego skorzystaliśmy z dofinansowania projektowego VdG – opowiada Barbara Mientus, przewodnicząca DFK Raszowa.

 

Tym razem nie został wydany jeden rodzaj kartki, ale trzy różne. Przedstawiają między innymi „Herbaciarnię pod kasztanami”, kościół parafialny pod wezwaniem Opatrzności Bożej, budynek starej szkoły, w którym aktualnie znajduje się biblioteka oraz muzeum wiejskie. Na jednej z pocztówek znajduje się również zdjęcie raszowskiego Zespołu Szkolno-Przedszkolnego Stowarzyszenia Pro Liberis Silesiae.
– Umieściliśmy również zdjęcie zespołu folklorystycznego Wal-Nak, który obecnie działa przy naszym kole. Nie mogło również zabraknąć naszego pięknego Maibaumu, na którym co roku doczepiany jest inny symbol Raszowej. Mamy nadzieję, że nasze nowe kartki staną się dla przyszłych pokoleń historyczną ciekawostką – dodaje Barbara Mientus.

 

Zainteresowanych nabyciem kartek przewodnicząca zaprasza do siedziby DFK.

 

 

Dagmara Joszko

Show More