Wochenblatt – Gazeta Niemców w Rzeczypospolitej Polskiej

Wochenblatt – Gazeta Niemców w Rzeczypospolitej Polskiej

Łabędź za dynamiczne działanie

Od lewej: Zofia Lachowska – skarbnik, Sylwia Przespolewska – przewodnicząca SMN w Kętrzynie. Foto: Lech Kryszałowicz
Od lewej: Zofia Lachowska – skarbnik, Sylwia Przespolewska – przewodnicząca SMN w Kętrzynie.
Foto: Lech Kryszałowicz

Stowarzyszenie Mniejszości Niemieckiej w Kętrzynie otrzymało Statuetkę Łabędzia oraz certyfikat dla najbardziej dynamicznej organizacji powiatu kętrzyńskiego.

 

Statuetkę oraz certyfikat wręczyli przewodniczącej 29 kwietnia podczas gali na zamku w Reszlu starosta kętrzyński Ryszard Niedziółka i wojewoda warmińsko-mazurski Artur Chojecki – patroni honorowi tego ważnego wydarzenia.

 

Statuetki Łabędzi przyznaje Fundacja Wspólny Rozwój z Reszla. W tym roku po raz drugi, w 17 kategoriach, m.in. za działalność charytatywną wśród lokalnej społeczności, aktywne sołectwo, innowacyjną szkołę czy lokalną atrakcję turystyczną. SMN w Kętrzynie otrzymało ją w kategorii dynamiczna organizacja.

 

– To dla nas ogromna niespodzianka i bardzo przyjemne wyróżnienie. Traktuję to jako docenienie ciężkiej, kilkuletniej pracy – komentuje Sylwia Przespolewska, przewodnicząca stowarzyszenia.

 

Stowarzyszanie Mniejszości Niemieckiej w Kętrzynie zostało wyróżnione spośród 80 innych organizacji działających w powiecie kętrzyńskim.

 

– Wyróżnienie było miłą niespodzianka, a sama gala dodatkowym bonusem. Podczas gali nawiązałam kontakt z innymi organizacjami pozarządowymi, jak również z senator Małgorzatą Kopiczko. Pani senator obiecała pomagać w naszych przedsięwzięciach. Dzięki temu przyszły mi do głowy nowe pomysły na projekty oraz inne przedsięwzięcia, które powstaną już niebawem. Jednym z nich będzie wprowadzenie języka niemieckiego jako ojczystego do jednej ze szkół w naszym rejonie – zapewnia Sylwia Przespolewska.

 

Stowarzyszenie Mniejszości Niemieckiej w Kętrzynie bardzo ożywiło swą działalność po tym, jak jego przewodniczącą została Sylwia Przespolewska, czyli w styczniu 2014 r. Od tamtej pory stale się w nim coś dzieje. Wiele przedsięwzięć organizuje we współpracy ze stowarzyszeniem niemieckim w Mrągowie.

Lek, jr

 

Show More