Wochenblatt – Gazeta Niemców w Rzeczypospolitej Polskiej

Wochenblatt – Gazeta Niemców w Rzeczypospolitej Polskiej

Młodzież recytuje online (+Video)

Konkurs recytatorski „Młodzież recytuje poezję”, który od wielu lat jest organizowany przez Towarzystwo Społeczno-Kulturalne Niemców na Śląsku Opolskim, w tym roku po raz drugi odbędzie się wyłącznie w formie online. – Zapraszamy uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych do nadsyłania nagrań wideo ze swoimi recytacjami – mówi Patrycja Karpińska-Uryga z TSKN.

W tym roku nagrania swoich recytacji uczniowie mogą nadsyłać do 23 kwietnia. Każdy uczestnik ma za zadanie przygotowanie jednego utworu, zarejestrowanie recytacji na telefonie i nadesłanie do TSKN. Zgłoszenia należy przesyłać drogą mailową na adres: konkurs@skgd.pl

– Warto może dodać, że każdy może sam sobie wybrać wiersz, który będzie chciał recytować. Nie może to jednak być wiersz, który uczestnik prezentował już w jednej z poprzednich edycji. Na naszej stronie uczniowie znajdą również kompendium z utworami, z którego mogą skorzystać, szukają inspiracji przy wyborze wierszy – podkreśla Patrycja Karpińska-Uryga.

“Jugend trägt Gedichte vor” ist eines der ältesten Wettbewerbe in der SKGD.
Foto: SKGD

Wyniki I etapu konkursu z listą osób zakwalifikowanych do II etapu zostaną udostępnione do 24 maja 2021 roku, na stronie internetowej www.skgd.pl. Występy finalistów zakwalifikowanych do drugiego etapu oceni specjalnie do tego powołana komisja. – Uczestnicy oczywiście nie będą musieli wysyłać nowych nagrań. Jury oceni te już nadesłane i zakwalifikowane do finału – podkreśla Patrycja Karpińska-Uryga. Zwycięzców TSKN ogłosi do 10 czerwca. Nagrodą dla laureatów konkursu będzie możliwość nagrania swoich utworów w profesjonalnym studiu nagraniowym.

 

A. Durecka

Show More