Wochenblatt – Gazeta Niemców w Rzeczypospolitej Polskiej

Wochenblatt – Gazeta Niemców w Rzeczypospolitej Polskiej

MN wabikiem dla Stefanini!

Opolska siedziba firmy Stefanini
Foto: Stefanini

Brazylijska firma Stefanini – międzynarodowym dostawcą usług IT, działająca na terenie 39 krajów otworzyła dzisiaj w Opolu swoje centrum usług. Mieści się ono przy ulicy Wrocławskiej i na początek zatrudniło 30 osób. Jednak celem tego przedsiębiorstwa jest, aby do końca 2018 roku zapewnić pracę w Opolu dla 100 osób.

 

Powiedziała o tym podczas uroczystości otwarcia centrum Stefanini w Opolu, Andreea Stanescu wiceprezes Stefanini EMEA Delivery i dodała: „Być może zastanawiacie się Państwo, dlaczego tak duża firma jak nasza, zatrudniająca łącznie 22 tysiące osób i działająca na całym świecie w dużych ośrodkach miejskich, zdecydowała się zainwestować w małym Opolu? Otóż stało się tak dlatego, że poszukujemy głównie wysoko wykwalifikowanych pracowników z bardzo dobrą znajomością języka niemieckiego, a po odpowiedniej analizie uznaliśmy, że w Opolu i regionie opolskim osób z biegłą znajomością tego języka znajdziemy zdecydowanie szybciej i łatwiej, jak na innym terenie. Jest to efekt tego, że w opolskim prężnie działa i troszczy się o te kwestie bardzo aktywna i silna tutejsza mniejszość niemiecka. To była dla nas niezwykle istotne i ważne stawiając na Opole. A zatem kierowaliśmy się identyczną zasadą, jak wcześniej w przypadku rumuńskiego Sibiu, gdzie też bardzo owocnie i kreatywnie działa mniejszość niemiecka”.

 

Andrea Stanescu przedstawia firmę Stefaniani podczas dzisiejszego otwarcia siedziby w Opolu.
Foto: Krzysztof Świerc

 

Podczas spotkania prasowego przedstawiciele Stefanini opowiedzieli o planach związanych z bieżącymi projektami i rozwojem Centrum Usług. Prowadzone wczesną jesienią tego roku rekrutacje zakończyły się sukcesem: pracę rozpoczyna właśnie 30 osób, które przeszły kompleksowe szkolenia w Polsce i w Niemczech. – Podejmując decyzję o wyborze Opola jako lokalizacji nowego oddziału Stefanini, byliśmy przekonani, że znajdziemy tu doskonałe warunki do prowadzenia działalności oraz kompetentnych pracowników, którzy będą chcieli rozwijać się razem z nami – powiedział Łukasz Domoradzki, Site Operations Manager, odpowiedzialny za uruchomienie opolskiego Centrum. Usługi świadczone przez tutejsze biuro obejmują pierwszą linię wsparcia IT dla użytkowników końcowych międzynarodowych korporacji. Pierwszym projektem realizowanym w Opolu jest obsługa dużego niemieckiego przedsiębiorstwa Linde Gas/Linde Engineering. Kolejne projekty, które mają być wdrażane w Centrum Usług Stefanini, będą przeznaczone dla firm z branży: farmaceutycznej, metalurgicznej, motoryzacyjnej i tytoniowej. W związku z tym na 2018 rok planowane są dalsze rekrutacje pracowników.

 

Siedziba Stefanini mieści się w nowoczesnym kompleksie biurowym Office Center Opole.

 

Krzysztof Świerc

 

Show More