Wochenblatt – Gazeta Niemców w Rzeczypospolitej Polskiej

Wochenblatt – Gazeta Niemców w Rzeczypospolitej Polskiej

Niemiecki tydzień

Instytut Filologii Germańskiej Uniwersytetu Opolskiego zaprasza od 18 do 22 marca na Tydzień Germanistyki Opolskiej. Tym razem germaniści zapraszają m.in. na multimedialny spacer po niemieckich miastach, kulinarne przedstawienie sceniczne i niecodzienną lekcję języka niemieckiego.

Tydzień Germnistyki Opolskiej potrwa od 18 do 22 marca.
Foto: IGUO

 

Tydzień Germanistyki Opolskiej rozpocznie się 18 marca od warsztatów na temat Austrii i Szwajcarii. O historii obu krajów, zabytkach, krajobrazie, wybitnych mieszkańcach i ciekawostkach opowie o godz. 9.45 dr Małgorzata Jokiel. Dzień później, 19 marca, Instytut Germanistyki zaprasza fanów gramatyki niemieckiej. Podczas warsztatów skierowanych przede wszystkim do uczniów szkół średnich będzie można sprawdzić swoje kompetencje leksykalno-gramatyczne na poziomie B1 plus. Na uczestników czeka test. 19 marca zawita też do Instytutu kuchnia europejska. Najpopularniejsze dania europejskie będą tematem prezentacji multimedialnej, a później odbędzie się przedstawienie sceniczne z udziałem publiczności. Początek o godz. 11.00. 20 marca germaniści zapraszają na niecodzienną lekcję języka niemieckiego skierowaną do uczniów klas trzecich i czwartych szkół ponadpodstawowych. Uczestnicy będą mieli okazję w oryginalny sposób zmierzyć się z wyzwaniem, jakim jest ustna matura z języka niemieckiego. Tego samego dnia dr Jarosław Bogacki zaprasza na szkolenie nauczycieli języka niemieckiego, podczas którego będzie się można dowiedzieć, jak w ostatnich latach rozwijało się zapotrzebowanie na rynku pracy na osoby posługujące się językiem niemieckim. Początek o godz. 13.15. 22 marca będzie się można udać w multimedialną podróż po niemieckich miastach wczoraj i dziś. Potem na chętnych czekają warsztaty „Haus Europa”, poświęcone europejskiej tożsamości.

 

Szczegółowy program Tygodnia Germanistyki Opolskiej dostępny jest na facebookowym profilu Instytutu Filologii Germańskiej oraz na stronie internetowej http://ifg.wfil.uni.opole.pl/

 

Adur

Show More