Wochenblatt – Gazeta Niemców w Rzeczypospolitej Polskiej

Wochenblatt – Gazeta Niemców w Rzeczypospolitej Polskiej

Nominuj, głosuj, decyduj!

rys.: Andrzej Sznejweis

 

Zależy Ci na dobru mniejszości niemieckiej, na tym, aby dowodziły nią osoby najlepiej do tej roli przygotowane, zaangażowane, oddane sprawie, dbające o kulturę, tożsamość, język niemiecki? Jeśli tak, to wyraź swoją opinię – nominując kandydatów do wzięcia udziału w nowo przygotowywanym przez „Wochenblatt.pl” plebiscycie na najbardziej popularnego polityka/działacza mniejszości niemieckiej.

 

 

 

Każdy z czytelników może zgłaszać swoich kandydatów do końca marca bieżącego roku, ponieważ z początkiem kwietnia na adres redakcji będzie można już wysyłać swoje głosy na poszczególnych polityków/działaczy. Plebiscyt potrwa do końca czerwca i wraz z jego zakończeniem najbardziej popularnemu politykowi/działaczowi mniejszości niemieckiej wręczony zostanie specjalnie ufundowany puchar, a z grona głosujących wylosujemy trzy osoby, które nagrodzone zostaną specjalnymi nagrodami ufundowanymi przez sponsora plebiscytu.

 

 

Tytułem wstępu

Od pierwszego kwietniowego wydania „Wochenblatt.pl” do końca czerwca bieżącego roku na stronie 13 publikować będziemy plebiscyt zatytułowany „Polityk/Działacz Mniejszości Niemieckiej”. Jego celem jest wyłonienie najlepszego, najsprawniejszego, najbardziej kreatywnego i najskuteczniejszego polityka lub działacza mniejszości niemieckiej. Będzie to bez wątpienia znakomity barometr popularności przed czekającymi nas w tym roku wyborami parlamentarnymi, który w pewnym stopniu wskaże, którzy z polityków/działaczy mniejszości niemieckiej są obecnie na tzw. topie, a którzy muszą stać się aktywniejsi i głośniej i dosadniej prezentować swoje osiągnięcia, racje i cele, aby mieć realne szanse w jesiennym wyścigu do Sejmu i Senatu.

 

 

Punktacja

Zasady plebiscytu będą proste. Co tydzień będzie można wypełniać kupony, wpisując nazwisko polityka/działacza, na którego dana osoba oddaje swoje głosy – w trójstopniowej skali: średni, dobry, bardzo dobry, czyli: 5 – 10 – 15 punktów. Liczba wysłanych na adres redakcji kuponów będzie dowolna, żaden z nich nie zostanie pominięty i każdy będzie doliczony do konta danego polityka/działacza. Oczywiście zwycięży ten, który do ostatniego w bieżącym roku czerwcowego wydania naszej gazety uzbiera najwięcej punktów.

 

 

REGULAMIN
Kiedy już ruszy plebiscyt „Polityk/Działacz Mniejszości Niemieckiej”, co tydzień na łamach naszej gazety publikować będziemy kupon do wypełniania. Regularnie też w każdym wydaniu „Wochenblatt.pl” prezentować będziemy czołówkę klasyfikacji łącznej. Natomiast statuetkę „Polityk/Działacz Mniejszości Niemieckiej” oraz trzy nagrody dla wyłonionych drogą losowania trzech naszych czytelników, którzy brali udział w głosowaniu, wręczymy na uroczystym zakończeniu plebiscytu w redakcji „Wochenblatt.pl”, co nastąpi w drugim tygodniu lipca 2019 roku. Finał ten szeroko zrelacjonujemy również na łamach naszej gazety oraz na naszej stronie www.wochenblatt.pl.

 

 

DLA GRAJĄCEGO
> Głosy na polityków/działaczy należy wpisywać na drukowanych w naszej gazecie kuponach (kopii ksero nie uwzględniamy), które należy wysyłać na adres redakcji z dopiskiem „Polityk/Działacz Mniejszości Niemieckiej”. Termin nadsyłania kuponów będziemy podawać co tydzień przy każdym kuponie. Należy pamiętać, że liczy się data stempla pocztowego!

> Biorący udział w plebiscycie „Polityk/Działacz Mniejszości Niemieckiej” muszą wyrazić zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych.

 

Warunkiem wręczenia nagród zwycięzcom jest podanie pełnych danych osobowych oraz okazanie dowodu osobistego w siedzibie redakcji „Wocheblatt.pl”.

 

UWAGA: Wszyscy czytelnicy naszej gazety w wersji e-paper mają możliwość wysyłania odpowiedzi za pomocą e-maila: r.urban@wochenblatt.pl. Należy jednak pamiętać, że za każdy zakupiony abonament przysługuje tylko jeden zestaw odpowiedzi.

 

Krzysztof Świerc

Show More