Wochenblatt – Gazeta Niemców w Rzeczypospolitej Polskiej

Wochenblatt – Gazeta Niemców w Rzeczypospolitej Polskiej

Owacje, bisy i popisy

Zachwyt publiczności wzbudziły szczególnie popisy formacji tanecznej Hałas. Foto: Anna Kurc
Zachwyt publiczności wzbudziły szczególnie popisy formacji tanecznej Hałas.
Foto: Anna Kurc

„Daniec wczoraj i dziś” – pod takim hasłem odbył się festyn letni w Dańcu. W miniony weekend atrakcji dla mieszkańców i ich gości było co niemiara. Występy, zabawy taneczne, bogate zaplecze gastronomiczne, wesołe miasteczko oraz pokaz sztucznych ogni przyciągnęły sporo miłośników dobrej zabawy.

 

Trzydniowa impreza zaczęła się w piątek dyskoteką z DJ-em Matdriverem. Sobotnie świętowanie rozpoczęły dzieci. Dla nich przygotowano zabawy i konkursy z nagrodami oraz minidisco. Potem przyszedł czas na biesiadę z piosenką i humorem. Ani jednego, ani drugiego nie zabrakło, bo zadbało o to Śląskie Trio Piotra Szefera. Swoje wokalne umiejętności zaprezentowała młodzież ze studia wokalnego Bis z Leśnicy. Kto miał jeszcze siłę i ochotę, a takich nie brakowało, mógł poszaleć na parkiecie w rytmach przygrywanych przez zespoły Bis i Metron. Trzeci dzień danieckiego festynu rozpoczął koncert Młodzieżowej Orkiestry Dętej Gminy Chrząstowice. Młodzi muzycy dali taki popis swoich umiejętności, że publiczność zgotowała im owacje na stojąco, nie obyło się też bez bisu. Potem sceną i publicznością zawładnął miejscowy zespół wokalny Dan-Berg. Jest to zespół z zaledwie kilkuletnim stażem, ale repertuar ma bardzo szeroki – od śląskich szlagierów i ludowych piosenek aż po hity muzyki współczesnej. Zachwyt publiczności wzbudziły pokazy taneczne formacji Hałas. Barwne stroje, ciekawe układy taneczne oraz skoczna muzyka złożyły się na atrakcyjne widowisko. Gwiazdą niedzielnego wieczoru był zespół Elbglanz z Hamburga, który zaprezentował największe niemieckie szlagiery i rozbawił licznie zgromadzoną publiczność. Następnie przyszedł czas na lokalnych artystów. Wystąpiła Maria Honka oraz duet Dominika i Janusz Żyłka. Festyn zakończyła zabawa taneczna z zespołem Bravo oraz DJ-em Don Kamilo.

 

Wydarzenie zorganizowały: Ochotnicza Straż Pożarna w Dańcu, Rada Sołecka i DFK Daniec. O konferansjerkę i dobry humor widowni zadbała Karolina Trela. Impreza była współfinansowana przez Konsulat Republiki Federalnej Niemiec w Opolu, Towarzystwo Społeczno-Kulturalne Niemców na Śląsku Opolskim, gminę Chrząstowice oraz Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Kraina Dinozaurów”.

 

Anna Kurc

Show More