Wochenblatt – Gazeta Niemców w Rzeczypospolitej Polskiej

Wochenblatt – Gazeta Niemców w Rzeczypospolitej Polskiej

Partnerstwo trwa!

Uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Łączniku uczestniczyli w międzynarodowej wymianie uczniowskiej. 17 uczniów z Łącznika gościło u rodzin uczniów uczęszczających do Gesamtschule w Marienheide.


Współpraca między szkołami trwa już od lat. Wyjazd do zaprzyjaźnionej placówki odbył się wieczorem 21 kwietnia. Po całonocnej podróży rankiem nastąpiła długo wyczekiwana chwila – spotkanie z rodzinami goszczącymi. Po krótkim zapoznaniu się grupa uczniów polskich i niemieckich udała się na basen w Remscheid. Resztę popołudnia, podobnie jak niedzielny dzień, uczestnicy spędzili w rodzinach. Jedni zwiedzali w tym czasie jednostkę ochotniczej straży pożarnej, drudzy park trampolin, a jeszcze inni zostali zaproszeni na stadion piłkarski w Kolonii na mecz piłki nożnej kobiet.

Współpraca między szkołami trwa już od lat. Foto: ZSP Łącznik

Poniedziałek również był dniem pełnym ciekawych przeżyć. Grupa wspólnie wyruszyła do Kolonii, w której dzieci z przewodnikiem zwiedzały katedrę oraz miały możliwość wypróbowania swoich sił w minigolfie. Ostatni dzień nie okazał się uboższy w emocje. Oprócz zwiedzania Muzeum Przemysłu w Engelskirchen grupa zdobywała szczyty na ścianach wspinaczkowych w Lindlar. Przeżyć było wiele. Z szerokim uśmiechem i pełni wrażeń uczniowie z ZSP w Łączniku, pod czujnym okiem opiekunek, zakończyli swoją międzynarodową przygodę.

Wymiana odbyła się dzięki dofinansowaniu, które koordynatorka wymiany Dorota Haberecht pozyskała w organizacji PNWM z siedzibą w Warszawie, dzięki wsparciu gminy Biała oraz wkładowi własnemu samych uczestników.

ZSP Łącznik

 

 

 

 

 

 

Show More