Wochenblatt – Gazeta Niemców w Rzeczypospolitej Polskiej

Wochenblatt – Gazeta Niemców w Rzeczypospolitej Polskiej

Firma jest dobrze zorganizowana

Tegoroczne Targi Hanowerskie odbyły się na początku czerwca. Stieblich Hallenbau GmbH             z Güstrow znalazła się wśród ponad 2500 firm, które po przerwie spowodowanej pandemią ponownie zaprezentowały się w stolicy kraju związkowego Dolnej Saksonii.

 

– Od 1992 roku jesteśmy wystawcami na najważniejszych niemieckich targach przemysłowych – mówi Uwe Stieblich, właściciel i prezes firmy. – Bardzo ważne było dla nas, abyśmy w końcu mogli po 2019 roku ponownie osobiście spotkać klientów i porozmawiać z zainteresowanymi naszą ofertą.

 

Neutralność klimatyczna

Foto: Stahlbau Stieblich

 

Targi charakteryzowały zmiany w kierunku neutralności klimatycznej. Tematem tym Stieblich Hallenbau GmbH zajmuje się od lat. Założona w 1990 roku, zarządzana przez właścicieli firma rozwinęła się na miarę nowoczesnego dostawcy kompleksowych rozwiązań dla nowoczesnych     i funkcjonalnych budynków ze stali i szkła, zwłaszcza dla średnich przedsiębiorstw przemysłowych i handlowych. Od 2005 roku, na życzenie klienta, oferowane są również systemy fotowoltaiczne zintegrowane z budynkami.

W 2015 roku firma opracowała także wieżę kratową dla turbin wiatrowych. Wraz ze swoim partnerem Lely-Aircon, Stieblich Hallenbau oferuje od tego czasu małą turbinę wiatrową               o wysokości piasty 49,5 metra i mocy 30 kW. Prototyp znajduje się w siedzibie firmy w Güstrow     i od 2018 roku niezawodnie wytwarza energię elektryczną, zmniejszając w ten sposób emisję dwutlenku węgla firmy.

 

Zamówienia w kraju i za granicą

Foto: Stahlbau Stieblich

 

Dla firmy z Güstrow, która od lat jest jedynym wystawcą z branży halowej i biurowej, Targi Hanowerskie są ważnym dostępem do niemieckiego rynku inwestycyjnego. I to nie tylko             w Meklemburgii-Pomorzu Przednim, ale głównie w Badenii-Wirtembergii, Bawarii i Nadrenii Północnej-Westfalii. A także w Polsce, gdzie firma posiada oddział w Walcach, w województwie opolskim. Na przykład w Hanowerze w 2019 roku rozpoczęto rozmowy o budowie nowej hali produkcyjno-magazynowej dla firmy ICI Polska sp. z o.o., która została zrealizowana w Brzegu       w 2021 roku.

Podobnie jak wiele innych firm, Stieblich Hallenbau GmbH, która zatrudnia obecnie około 75 osób, stoi przed różnymi wyzwaniami. Z jednej strony są to ceny energii i surowców, które w ostatnich miesiącach wzrosły nawet o 40 proc. Z drugiej strony wśród inwestorów panuje ogólna niepewność, co powoduje, że różne zlecenia są anulowane lub odraczane. Do tego dochodzi utrzymujący się od lat niedobór wykwalifikowanych pracowników.

Niemniej jednak Uwe Stieblich jest pewien, że jego firma jest dobrze zorganizowana i tylko w ten sposób była w stanie poradzić sobie z kryzysem wywołanym pandemią w przeszłości.

 

Więcej informacji na stronie www.stieblich.de

 

Foto: Stahlbau Stieblich
Show More