Wochenblatt – Gazeta Niemców w Rzeczypospolitej Polskiej

Wochenblatt – Gazeta Niemców w Rzeczypospolitej Polskiej

(Deutsch) Deutsch und Geschäftserfolg

Języka niemieckiego każdy z nas uczył się już w szkole podstawowej, a wiele osób podstawy wyniosło z domu rodzinnego. Na początku uczymy się języków bo „musimy”. Na późniejszym etapie młodzież wybiera inne niż niemiecki języki np. hiszpański, włoski, francuski. A tak naprawdę większość kontaktów biznesowych łączy nas z Niemcami, zatem firmy prześcigają się na rynku pracy w poszukiwaniu pracowników, którzy posługują się językiem niemieckim.

Języka niemieckiego uczy się ponad 15 milionów osób na świecie, w tym aż 2,3 miliona Polaków. Należy pamiętać, iż niemieckim nie posługują się tylko i wyłącznie Niemcy. W samej tylko Europie jest on językiem ojczystym dla około 100 milionów ludzi. Komunikatywna znajomość niemieckiego gwarantuje dogadanie się także w Austrii, Szwajcarii, Belgii, Liechtensteinie i Luksemburgu.

Czy język niemiecki pomógł w biznesie naszej rozmówczyni? Tego i więcej dowiecie się Państwo na naszej debacie już 2.11.2022 r. o godz. 18.00. Wydarzenie transmitowane będzie na profilu FB projektu LernRAUM.pl.
Moderatorem spotkania będzie Lucjan Dzumla – dyrektor generalny Domu Współpracy Polsko-Niemieckiej, a gościem spotkania Mariola Adamska prezes opto data sp. z o.o. oddział w Opolu.

Text: lernraum.pl

Szczegóły: KLICK

 

Show More