Wochenblatt – Gazeta Niemców w Rzeczypospolitej Polskiej

Wochenblatt – Gazeta Niemców w Rzeczypospolitej Polskiej

Odkryj Niemcy na nowo

W Arenie Tarczyńskiego we Wrocławiu odbyły się Międzynarodowe Targi Turystyki i Wypoczynku. Wystawcy prezentowali oferty turystyczne, przybliżali kulturę regionalną i przysmaki z całego świata. Na gości czekały też opowieści podróżników i konkursy z nagrodami. W pierwszy weekend marca we Wrocławiu można było nabrać ochoty na podróżowanie.

Na kolorowych stoiskach można było poznać najważniejsze miejsca z całej Polski, ale także z bliższej i dalszej zagranicy. Nie zabrakło również niemieckich wystawców, m.in. z Brandenburgii i Saksonii. Stoiska promowały największe skarby regionów.
– Jest wielu Polaków, którzy znają np. Drezno jeszcze z lat 80. Ale jest też wielu, którzy byli już kilka razy w Saksonii i teraz pytają: co nowego lub innego? A my możemy informować o zakończonych remontach zabytków, o otwarciu nowych muzeów i o naszej zapierającej dech w piersiach przyrodzie – mówi Jolanta Lehmann, przedstawicielka landu Saksonia na targach, dodając: – Oczywiście bardzo nas cieszy duże zainteresowanie Polaków Saksonią.

In Breslau fand eine internationale Tourismus- und Freizeitmesse statt. Auch Aussteller aus Deutschland, u.a. aus Sachsen, waren vertreten. Foto: Dominika Bassek

Na 14. Międzynarodowych Targach Turystyki i Wypoczynku zaprezentowało się łącznie 228 wystawców z 14 krajów. Oprócz Polski i Niemiec obecne były także: Hiszpania, Bułgaria, Etiopia, Włochy, Litwa, Czechy, Jordania, Nepal, Kuba, Chorwacja, Słowacja i Gruzja. Na targach nie zabrakło również atrakcji dla rodzin z dziećmi, festiwalu kulinarnego oraz festiwalu podróżniczego z wieloma prelekcjami.

Dominika Bassek

Show More