Wochenblatt – Gazeta Niemców w Rzeczypospolitej Polskiej

Wochenblatt – Gazeta Niemców w Rzeczypospolitej Polskiej

Friday, January 27, 2023

Zaproszenia na pielgrzymkę

Już wkrótce odbędzie się pielgrzymka mniejszości niemieckiej do Barda. Co roku Niemcy ze Śląska udają się tam do cudownej figury Matki Bożej w bazylice. Pielgrzymka odbędzie się również w tym roku, tym razem 10 lipca.


– Co roku czekamy, aż zakończy się polskojęzyczna msza św. w bazylice o godz. 11.00, a następnie, zazwyczaj około godz. 12.15, rozpocznie się msza św. niemieckojęzyczna – wyjaśnia Monika Wittek ze Związku Niemieckich Stowarzyszeń Społeczno-Kulturalnych w Polsce.

Die Wallfahrtskirche Mariä Heimsuchung in Wartha.
Foto: Wikipedia

 

VdG zawsze zapewnia autobus dla pątników – niestety wszystkie miejsca w autobusie na tegoroczną pielgrzymkę do Barda są już wyprzedane. – Zachęcamy jednak wszystkich do przyjazdu swoimi prywatnymi pojazdami, bo przecież nie jest to aż tak daleko – motywuje Monika Wittek. Autobus VdG pojedzie następnie do Henrykowa (Heinrichau), ale wszyscy pozostali pielgrzymi również będą mogli w drodze powrotnej obejrzeć imponujący klasztor cystersów.
Kolejne pielgrzymki zaplanowano na 14: sierpnia (Wambierzyce), 17 września (Zlaté Hory) i 12 listopada (Trzebnica). Więcej informacji na temat nadchodzących pielgrzymek można uzyskać pod numerem telefonu 77 454 78 78.

adur

Show More