Wochenblatt – Gazeta Niemców w Rzeczypospolitej Polskiej

Wochenblatt – Gazeta Niemców w Rzeczypospolitej Polskiej

Poznawać dziedzictwo Górnego Śląska

Ostatnie miesiące upłynęły w Domu Współpracy Polsko-Niemieckiej w Gliwicach pod znakiem wycieczek regionalnych – projektu poświęconego historii, kulturze i dziedzictwu Górnego Śląska.


Wycieczki, skierowane do szerokiego i zróżnicowanego grona odbiorców, cieszyły się wielką popularnością i zainteresowaniem. Uczestnicy mieli możliwość zapoznania się zarówno ze śląskim dziedzictwem architektonicznym, urbanistycznym i przemysłowym, jak i również z losami mieszkańców Górnego Śląska oraz ich życiem codziennym na terenach pogranicznych.


Die Teilnehmer besuchten das Schloss derer von Donnersmarck in Naklo.
Foto: HDPZ

W ramach projektu wyruszono „Szlakiem osiedli robotniczych”, „Szlakiem rezydencji magnatów przemysłowych”, a także „Szlakiem międzywojennej polsko-niemieckiej granicy na Górnym Śląsku”. Dom Współpracy Polsko-Niemieckiej zorganizował również spacer miejski po gliwickich osiedlach robotniczych oraz wykład stacjonarny pt. „Gliwickie familoki”.

Ein weiteres Reiseziel war das Kavaliershaus in Neudeck.
Foto: HDPZ

Projekt współfinansowany był ze środków Saksońskiego Ministerstwa Spraw Wewnętrznych.
Zapraszamy do uczestnictwa w innych projektach Domu Współpracy Polsko-Niemieckiej. Więcej informacji na naszej stronie internetowej www.haus.pl oraz profilu Domu Współpracy Polsko-Niemieckiej na Facebooku.

DWPN, Tekst sponsorowany

Show More