Wochenblatt – Gazeta Niemców w Rzeczypospolitej Polskiej

Wochenblatt – Gazeta Niemców w Rzeczypospolitej Polskiej

Jubileuszowe rozdanie nagród

Izba Gospodarcza „Śląsk” obchodzi w tym roku 30-lecie działalności. Z tej okazji XVII Gala Biznesu będzie też miejscem, aby spojrzeć na ostatnie lata działalności tej instytucji.


Na Gali Biznesu odznaczeni zostaną zwycięzcy nagród „Junior Biznesu”, „Lider Biznesu” oraz „Firma Roku”. Kapituła nagrody już dokonała wyboru, ale wyniki pozostają tajemnicą aż do 12 maja, kiedy w prószkowskim hotelu „Arkas” odbędzie się uroczysta gala. – U nas na Śląsku nie ma takiego pędu do tego, żeby się chwalić osiągnięciami i zbierać nagrody, choć niejednemu się należy. Więc niekiedy trzeba ludzi i firmy do kandydowania przekonać, ponieważ taki tytuł to również promocja firmy – mówi prezes Izby Gospodarczej „Śląsk” Claudius Badura i cieszy się, że mimo to ponownie do nagrody wpłynęło wiele zgłoszeń z różnych branż.

W poprzednich latach pandemia nie pozwalała na organizację wielkiego rozdania nagród „Firmy Roku”. Na 30. urodziny Izby przygotowano jednak wielką galę.
Foto: archiwum / G. Smuda

Gala Biznesu w tym roku będzie jednak nie tylko powodem do świętowania dla zwycięzców nagród, ale także dla całej Izby Gospodarczej. Z okazji 30-lecia organizatorzy planują wspólnie spojrzeć na minione lata działalności tej instytucji, która wyrosła spośród członków mniejszości niemieckiej, jednak nigdy się nie zamykała na firmy spoza tej społeczności. – Każdy członek i przyjaciel naszej Izby jest dla nas wartościowy, ale są wśród nich takie osoby i instytucje, które wyjątkowo wpisały się w naszą działalność. Mam tutaj na myśli choćby „ojca chrzestnego” naszej Izby Helmuta Paździora czy mojego długoletniego poprzednika Alojzego Reinerta. Zaś spośród instytucji nie możemy zapomnieć o Fundacji Rozwoju Śląska, Opolskim Centrum Rozwoju Gospodarki oraz Związku Niemieckich Stowarzyszeń, z którym szczególnie w ostatnich latach współpraca bardzo dobrze się układa – mówi prezes Badura i dodaje, że dla wszystkich przyjaciół Izby podczas gali przygotowane będą specjalne podziękowania.

Gala Biznesu to jednak również miejsce wymiany doświadczeń, dlatego na początek odbędzie się konferencja, w trakcie której gościem specjalnym będzie dr inż. Janusz Steinhoff, były poseł na Sejm, wicepremier i minister gospodarki w rządzie Jerzego Buzka oraz ekspert ekonomiczny, autor wielu opracowań i patentów z dziedziny górnictwa, energetyki i ochrony środowiska.

Zainteresowani udziałem w Gali Biznesu mogą się zgłaszać do biura Izby Gospodarczej „Śląsk” (tel. 77 453 84 83).

ru

Show More