Wochenblatt – Gazeta Niemców w Rzeczypospolitej Polskiej

Wochenblatt – Gazeta Niemców w Rzeczypospolitej Polskiej

Młodzież w działaniu

Dom Współpracy Polsko-Niemieckiej zaprasza na XXVII Seminarium Śląskie, które w tym roku odbędzie się pod hasłem „Młodzież w działaniu. Rola młodych we współczesnym świecie – wsparcie, zaangażowanie, rozwój”. Tradycyjnie seminarium odbędzie się od 24 do 26 października na zamku w Kamieniu Śląskim.


Seminarium Śląskie rozpocznie się od uroczystej inauguracji 24 października i wykładu wprowadzającego pt. „Gdzie jest TA młodzież? Obraz młodzieży i młodych dorosłych z perspektywy psychologicznej”. Tego samego dnia odbędzie się jeszcze debata z cyklu „Rozmowy o Europie” na temat „Zaangażowanie społeczne i polityczne młodych” współorganizowana wraz z Fundacją Konrada Adenauera w Polsce. W programie wieczornym spotkanie po latach, czyli podsumowanie 30 lat działalności Związku Młodzieży Mniejszości Niemieckiej w Polsce. 25 października organizatorzy zapraszają na pierwszą sesję plenarną pt. „Młodzież zaangażowana politycznie i społecznie” oraz drugą sesję plenarną „Młodzież mniejszości niemieckiej w Europie”.

Das Schlesien-Seminar findet traditionell im Schloss Groß Stein statt.
Foto: Archiv

Trzecia sesja plenarna odbędzie się 26 października i będzie poświęcona metodom prac z młodzieżą. Później w programie spotkanie dyskusyjne pt. „Młodzież działa dla klimatu – ratujemy świat przed katastrofą klimatyczną” współorganizowane wraz z Fundacją Friedricha Eberta. Więcej informacji na temat seminarium na stronie internetowej www.haus.pl

adur

Show More