Wochenblatt – Gazeta Niemców w Rzeczypospolitej Polskiej

Wochenblatt – Gazeta Niemców w Rzeczypospolitej Polskiej

Nominuj, głosuj, decyduj – wygrywaj cenne nagrody!

Zależy Ci na dobru mniejszości niemieckiej, na tym, aby dowodziły nią osoby najlepiej do tej roli przygotowane, zaangażowane, oddane, dbające o kulturę, tożsamość, język niemiecki? Jeśli tak, to wyraź swoją opinię – nominując kandydatów do wzięcia udziału w plebiscycie „Wochenblatt.pl” na najbardziej popularnego polityka/działacza mniejszości niemieckiej.

 

Każdy z czytelników może zgłaszać swoich kandydatów do końca czerwca bieżącego roku, ponieważ z początkiem lipca na adres redakcji będzie można już wysyłać swoje głosy na poszczególnych polityków/działaczy. Plebiscyt potrwa do końca sierpnia i wraz z jego zakończeniem najbardziej popularnemu politykowi/działaczowi mniejszości niemieckiej wręczony zostanie specjalnie ufundowany puchar. Natomiast z grona głosujących wylosujemy trzy osoby, które zostaną nagrodzone specjalnymi nagrodami ufundowanymi przez sponsora plebiscytu firmę APN.

 

 

Tytułem wstępu

Już od połowy czerwca do końca sierpnia bieżącego roku na stronie 16 „Wochenblatt.pl” publikować będziemy plebiscyt zatytułowany „Polityk/Działacz Mniejszości Niemieckiej”. Jego celem jest wyłonienie najlepszego, najsprawniejszego, najbardziej kreatywnego i najskuteczniejszego polityka lub działacza mniejszości niemieckiej. Będzie to bez wątpienia znakomity barometr popularności przed czekającymi nas wyborami parlamentarnymi, który w pewnym stopniu wskaże, którzy z polityków/działaczy mniejszości niemieckiej są obecnie na tzw. topie, a którzy muszą stać się aktywniejsi i głośniej oraz dosadniej prezentować swoje osiągnięcia, racje i cele, aby mieć realne szanse w wyścigu do Sejmu i Senatu.

 

Punktacja

Zasady plebiscytu są proste! Co tydzień będzie można wypełniać kupony, wpisując nazwisko polityka/działacza, na którego dana osoba oddaje swoje głosy – w trójstopniowej skali: średni, dobry, bardzo dobry, czyli: 5 – 10 – 15 punktów. Liczba wysłanych na adres redakcji kuponów będzie dowolna, żaden z nich nie zostanie pominięty i każdy będzie doliczony do konta danego polityka/działacza. Oczywiście zwycięży ten, który na koniec rywalizacji uzbiera najwięcej punktów.

 

REGULAMIN

Kiedy już ruszy plebiscyt „Polityk/Działacz Mniejszości Niemieckiej”, co tydzień na łamach naszej gazety publikować będziemy kupon do wypełniania. Regularnie też w każdym wydaniu „Wochenblatt.pl” prezentować będziemy czołówkę klasyfikacji łącznej. Natomiast statuetkę „Polityk/Działacz Mniejszości Niemieckiej” oraz trzy nagrody dla wyłonionych drogą losowania naszych czytelników, którzy brali udział w głosowaniu, wręczymy na uroczystym zakończeniu plebiscytu w redakcji „Wochenblatt.pl”, co nastąpi w drugim tygodniu września 2022 r. Finał ten szeroko zrelacjonujemy również na łamach naszej gazety oraz na naszej stronie www.wochenblatt.pl.

 

 

DLA GRAJĄCEGO

> Głosy na polityków/działaczy należy wpisywać na drukowanych w naszej gazecie kuponach (kopii ksero nie uwzględniamy), które należy wysyłać na adres redakcji z dopiskiem „Polityk/Działacz Mniejszości Niemieckiej”. Termin nadsyłania kuponów będziemy podawać co tydzień przy każdym kuponie. Należy pamiętać, że liczy się data stempla pocztowego!

> Biorący udział w plebiscycie „Polityk/Działacz Mniejszości Niemieckiej” muszą wyrazić zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych.

> Warunkiem wręczenia nagród zwycięzcom jest podanie pełnych danych osobowych oraz okazanie dowodu osobistego w siedzibie redakcji „Wocheblatt.pl”.

UWAGA: Wszyscy czytelnicy naszej gazety w wersji e-paper mają możliwość wysyłania odpowiedzi za pomocą e-maila: r.urban[at]wochenblatt.pl. Należy jednak pamiętać, że za każdy zakupiony abonament przysługuje tylko jeden zestaw odpowiedzi.

 

Krzysztof Świerc

Show More