Wochenblatt – Gazeta Niemców w Rzeczypospolitej Polskiej

Wochenblatt – Gazeta Niemców w Rzeczypospolitej Polskiej

9-ta korona Janusza Kuta

Dzisiaj w siedzibie Wochenblatt.pl w Opolu odbyła się uroczystość wręczenia nagród triumfatorom XXIII edycji Konkursu z Bundesligą. Przypomnijmy – zwycięzcą został dr. Janusz Kut z Bytomia, który już 17 raz w historii znalazł się na podium naszej zabawy, a po raz 9 zwyciężył. Drugie miejsce zajął Dominik Duda z Opola, a trzecie Franz Hurek z Krośnicy w imieniu którego nagrodę odebrała wnuczka – Sandra Hurek.


Tym razem na prośbę triumfatorów i zaproszenie naszej redakcji gościem specjalnym uroczystości wręczenia nagród był poseł RP z ramienia Mniejszości Niemieckiej Ryszard Galla. Pan poseł pogratulował zwycięzcą nie tylko wygranych, ale przede wszystkim olbrzymiego zapału i wiedzy na temat niemieckiego futbolu, którego sam jest wielkim pasjonatem. Najlepsi w XXIII edycji zebrali też słowa uznania od sponsora Konkursu – Henryka Olsoka, prezesa firmy APN, który tradycyjnie obdarował naszych medalistów wspaniałymi nagrodami. Do gratulacji przyłączył się również redaktor naczelny Wochenblatt.pl, dr. Rudolf Urban.

Foto: Lucas Netter

Podczas spotkania zwycięzca minionej edycji dr. Janusz Kut powiedział: ”Po wygraniu XXIII edycji zrobiłem sobie przerwę nie startując w XXIV edycji. Wziąłem głębszy oddech po to, żeby wypocząć, a następnie poczuć głód gry, rywalizacji i wygranej. Pragnę bowiem zwyciężyć w jubileuszowej XXV edycji „Konkursu z Bundesligą”. Lubię jubileusze, a do tego XXV edycja rozstrzygnie się na początku 2024 roku. A zatem w roku, w którym odbędą się w Niemczech mistrzostwa Europy w piłce nożnej”.

Tekst: Krzysztof Świerc

Zdjęcia: Lucas Netter

Show More