Wochenblatt – Gazeta Niemców w Rzeczypospolitej Polskiej

Wochenblatt – Gazeta Niemców w Rzeczypospolitej Polskiej

„Najlepsze DFK w Polsce”

Zależy Ci na dobru mniejszości niemieckiej? Na tym, aby nasze DFK były prężne, kreatywne, a w ich szeregach działały osoby, zaangażowane, oddane, dbające o kulturę, tożsamość i język niemiecki? Jeśli tak, to wyraź swoją opinię, biorąc udział w plebiscycie „Wochenblatt.pl” – „Najlepsze DFK w Polsce”.

 

Po uwzględnieniu ilości punktów na kuponach, które dotarły na adres redakcji dzisiaj (środa – 26. Kwietnia 2023 roku) na pierwsze miejsce ponownie wysunęło się DFK Wieszowa. Jednak jego przewaga, nad dotychczasowym przodownikiem, DFK Dziergowice to zaledwie 145 punktów. Zaledwie biorąc pod uwagę ilość kuponów, które docierają do nas Dziergowice i z DFK Zdzieszowice. Wszystko zatem wskazuje na to, że zacięta walka o miano nr. 1 wśród DFK w Polsce potrwa dosłownie do ostatniego kuponu tej edycji.

 

Klasyfikacja Łączna Plebiscytu

DFK Wieszowa                               6150 pkt.

DFK Dziergowice                           6005 pkt.

DFK Zdzieszowice                          5760 pkt.

DFK Żelazna                                  3430 pkt.

DFK Gliwice/Łabędy                       3105 pkt.

DFK Tworóg                                  2620 pkt.

DFK Toszek                                   2505 pkt.

DFK Stolarzowice                           1780 pkt.

DFK Roszowice                              1750 pkt.

DFK Raszowa k. Opola                    1215 pkt.

DFK Kotulin                                  1110 pkt.

DFK Biedrzychowice                       1005 pkt.

DFK Gogolin 810 pkt.

DFK Kłodzko                                  710 pkt.

DFK Biała                                       535 pkt.

DFK Tarnów Opolski                         500 pkt.

Nidzickie Stowarzyszenie MN             380 pkt.

DFK Izbicko                                    375 pkt.

NTKS Piła                                       335 pkt.

DFK Chrząstowice                            300 pkt.

TSKMN Bartoszyce                          290 pkt.

Mrągowskie Stow. Niemieckie             285 pkt.

DFK Borki Wielkie                           285 pkt.

DFK Opole/Centrum                         265 pkt.

Stow. Gdańska MN                           260 pkt.

DFK Olesno                                     260 pkt.

DFK Jemielnica                                250 pkt.

DFK Przywory                                 235 pkt.

DFK Krośnica                                  235 pkt.

DFK Reńska Wieś                             225 pkt.

DFK Zębowice                                 225 pkt.

DFK Radłów                                    200 pkt.

NTKS Wrocław                                160 pkt.

DFK Zdziechowice/Uszyce                 125 pkt.


Każdy z czytelników mógł zgłaszać swoich kandydatów do 17 kutego bieżącego roku, ponieważ od 24 lutego na adres redakcji będzie można już wysyłać swoje głosy na poszczególne DFK. Plebiscyt (na str. 13 Wochenblatt.pl) potrwa do końca kwietnia. Wraz z jego zakończeniem najbardziej popularnemu DFK wręczony zostanie CENNA nagroda od sponsora firmy Smuda Consulting (zwycięskie DFK za odpowiednią sumę, która podamy będzie mogło wybrać sobie prezent!). Natomiast z grona głosujących wylosujemy osobę, która także otrzyma wartościową nagrodę, też ufundowaną przez sponsora plebiscytu firmę Smuda Consulting.

 

Barometr popularności

Celem Plebiscytu jest wyłonienie najlepszego, najsprawniejszego, najbardziej kreatywnego i najskuteczniejszego DFK z grona ok. 500 działających w Polsce. Będzie to bez wątpienia znakomity barometr ich popularności, który wskaże w pewnym stopniu, które z grona nominowanych DFK są obecnie na topie, które muszą stać się aktywniejsze i głośniej oraz dosadniej prezentować swoje osiągnięcia, racje i cele, a które po prostu „zasnęły”.

Regulamin

Co tydzień na łamach naszej gazety publikować będziemy kupon konkursowy do wypełniania. Regularnie też w każdym wydaniu „Wochenblatt.pl” prezentować będziemy klasyfikację łączną. Natomiast nagrodę dla zwycięskiego DFK oraz dla wyłonionego drogą losowania czytelnika z grona tych, którzy brali udział w głosowaniu, wręczymy na uroczystym zakończeniu plebiscytu w redakcji „Wochenblatt.pl”, co nastąpi w drugim tygodniu maja 2023 roku. Finał ten szeroko zrelacjonujemy również na łamach naszej gazety oraz na naszej stronie www.wochenblatt.pl.

Proste zasady

Zasady plebiscytu są proste! Co tydzień będzie można wypełniać kupony, wpisując dane DFK i miejscowość, na którego dana osoba oddaje swoje głosy – w trójstopniowej skali: średni, dobry, bardzo dobry, czyli: 5 – 10 – 15 punktów. Liczba wysłanych na adres redakcji kuponów będzie dowolna, żaden z nich nie zostanie pominięty i każdy będzie doliczony do konta danego DFK. Oczywiście zwycięży to DFK, które na koniec rywalizacji uzbiera najwięcej punktów.

DLA GRAJĄCEGO

> Głosy na poszczególne DFK należy wpisywać na drukowanych w naszej gazecie kuponach (kopii ksero nie uwzględniamy), które należy wysyłać na adres redakcji z dopiskiem „Najlepsze DFK w Polsce”. Termin nadsyłania kuponów będziemy podawać co tydzień przy każdym kuponie. Należy pamiętać, że liczy się data stempla pocztowego!

> Biorący udział w plebiscycie „Najlepsze DFK w Polsce” muszą wyrazić zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych.

> Warunkiem wręczenia zwycięskiej nagrody wylosowanemu czytelnikowi jest podanie pełnych danych osobowych oraz okazanie dowodu osobistego w siedzibie redakcji „Wocheblatt.pl”.

UWAGA: Wszyscy czytelnicy naszej gazety w wersji e-paper mają możliwość wysyłania odpowiedzi za pomocą e-maila: r.urban@wochenblatt.pl. Należy jednak pamiętać, że za każdy zakupiony abonament przysługuje tylko jeden zestaw odpowiedzi.

Krzysztof Świerc

Show More