Wochenblatt – Gazeta Niemców w Rzeczypospolitej Polskiej

Wochenblatt – Gazeta Niemców w Rzeczypospolitej Polskiej

„Najlepsze DFK w Polsce”

Zależy Ci na dobru mniejszości niemieckiej? Na tym, aby nasze DFK były prężne, kreatywne, a w ich szeregach działały osoby, zaangażowane, oddane, dbające o kulturę, tożsamość i język niemiecki? Jeśli tak, to wyraź swoją opinię, biorąc udział w plebiscycie „Wochenblatt.pl” – „Najlepsze DFK w Polsce”.

 

Od kilku dni na pierwszym miejscu w klasyfikacji łącznej Plebiscytu utrzymuje się DFK Żelazna, dzielnie odpierając ataki będących w wysokiej dyspozycji konkurentów. Przede wszystkim z Dziergowic i Wieszowej. Na uwagę zasługuje też fakt, że pod koniec bieżącego tygodnia bardzo mocno ożywiły się DFK Roszowice i DFK Gliwice/Łabędy. Dzięki temu oba koła zachowały kontakt z liderami i co za tym idzie realne szanse na końcowy triumf. Wato też odnotować wyraźne awanse w tabeli – DFK Biedrzychowice, DFK Biała, DFK Tarnów Opolski, DFK Chrząstowice i DFK Reńska Wieś. Natomiast te koła, które w ostatnich dniach „przysnęły” nie wymienimy.

 

Aktualna klasyfikacja plebiscytu: 

 

DFK Żelazna                                  1225 pkt.

DFK Dziergowice                           1180 pkt.

DFK Wieszowa                               1180 pkt.

DFK Roszowice                               805 pkt.

DFK Gliwice/Łabędy                         800 pkt.

DFK Toszek                                     730 pkt.

DFK Tworóg                                    680 pkt.

DFK Biedrzychowice                        555 pkt.

DFK Stolarzowice                             450 pkt.

DFK Raszowa k. Opola                      530 pkt.

DFK Gogolin                                  495 pkt.

DFK Kotulin                                    360 pkt.

DFK Kłodzko                                  315 pkt.

DFK Biała                                       270 pkt.

DFK Chrząstowice                            140 pkt.

DFK Tarnów Opolski                         130 pkt.

Nidzickie Stowarzyszenie MN             135 pkt.

NTKS Wrocław                                115 pkt.

DFK Izbicko                                    105 pkt.

DFK Reńska Wieś                              95 pkt.

DFK Krośnica                                   90 pkt.

DFK Jemielnica                                 70 pkt.

DFK Zębowice                                  70 pkt.

Mrągowskie Stowarzyszenie Niemieckie 65 pkt.

DFK Przywory                                   65 pkt.

DFK Radłów                                     60 pkt.

DFK Opole/Centrum                           55 pkt.

DFK Zdzieszowice                             55 pkt.

Stow. Gdańska MN                             50 pkt.

NTKS Piła                                        50 pkt.

DFK Zdziechowice/Uszyce                  50 pkt.

DFK Olesno                                      45 pkt.

DFK Borki Wielkie                             40 pkt.

TSKMN Bartoszyce                   40 pkt.


 

Każdy z czytelników mógł zgłaszać swoich kandydatów do 17 kutego bieżącego roku, ponieważ od 24 lutego na adres redakcji będzie można już wysyłać swoje głosy na poszczególne DFK. Plebiscyt (na str. 13 Wochenblatt.pl) potrwa do końca kwietnia. Wraz z jego zakończeniem najbardziej popularnemu DFK wręczony zostanie CENNA nagroda od sponsora firmy Smuda Consulting (zwycięskie DFK za odpowiednią sumę, która podamy będzie mogło wybrać sobie prezent!). Natomiast z grona głosujących wylosujemy osobę, która także otrzyma wartościową nagrodę, też ufundowaną przez sponsora plebiscytu firmę Smuda Consulting.

 

Barometr popularności

Celem Plebiscytu jest wyłonienie najlepszego, najsprawniejszego, najbardziej kreatywnego i najskuteczniejszego DFK z grona ok. 500 działających w Polsce. Będzie to bez wątpienia znakomity barometr ich popularności, który wskaże w pewnym stopniu, które z grona nominowanych DFK są obecnie na topie, które muszą stać się aktywniejsze i głośniej oraz dosadniej prezentować swoje osiągnięcia, racje i cele, a które po prostu „zasnęły”.

Regulamin

Co tydzień na łamach naszej gazety publikować będziemy kupon konkursowy do wypełniania. Regularnie też w każdym wydaniu „Wochenblatt.pl” prezentować będziemy klasyfikację łączną. Natomiast nagrodę dla zwycięskiego DFK oraz dla wyłonionego drogą losowania czytelnika z grona tych, którzy brali udział w głosowaniu, wręczymy na uroczystym zakończeniu plebiscytu w redakcji „Wochenblatt.pl”, co nastąpi w drugim tygodniu maja 2023 roku. Finał ten szeroko zrelacjonujemy również na łamach naszej gazety oraz na naszej stronie www.wochenblatt.pl.

Proste zasady

Zasady plebiscytu są proste! Co tydzień będzie można wypełniać kupony, wpisując dane DFK i miejscowość, na którego dana osoba oddaje swoje głosy – w trójstopniowej skali: średni, dobry, bardzo dobry, czyli: 5 – 10 – 15 punktów. Liczba wysłanych na adres redakcji kuponów będzie dowolna, żaden z nich nie zostanie pominięty i każdy będzie doliczony do konta danego DFK. Oczywiście zwycięży to DFK, które na koniec rywalizacji uzbiera najwięcej punktów.

DLA GRAJĄCEGO

> Głosy na poszczególne DFK należy wpisywać na drukowanych w naszej gazecie kuponach (kopii ksero nie uwzględniamy), które należy wysyłać na adres redakcji z dopiskiem „Najlepsze DFK w Polsce”. Termin nadsyłania kuponów będziemy podawać co tydzień przy każdym kuponie. Należy pamiętać, że liczy się data stempla pocztowego!

> Biorący udział w plebiscycie „Najlepsze DFK w Polsce” muszą wyrazić zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych.

> Warunkiem wręczenia zwycięskiej nagrody wylosowanemu czytelnikowi jest podanie pełnych danych osobowych oraz okazanie dowodu osobistego w siedzibie redakcji „Wocheblatt.pl”.

UWAGA: Wszyscy czytelnicy naszej gazety w wersji e-paper mają możliwość wysyłania odpowiedzi za pomocą e-maila: r.urban@wochenblatt.pl. Należy jednak pamiętać, że za każdy zakupiony abonament przysługuje tylko jeden zestaw odpowiedzi.

Krzysztof Świerc

Show More