Wochenblatt – Gazeta Niemców w Rzeczypospolitej Polskiej

Wochenblatt – Gazeta Niemców w Rzeczypospolitej Polskiej

Szlagry naszych rodziców

 

Kto nie miał okazji posłuchać niemieckich szlagrów podczas gali w Głogówku, która odbyła się tam na początku kwietnia, ten ulubionymi melodiami z dzieciństwa będzie się mógł zachwycić 27 maja w Domu Muzyki i Tańca w Zabrzu. Na galę zaprasza organizatorka Danuta Wiśniewska.

Owacjom i bisom podczas gali szlagrów w Głogówku nie było końca.
Foto: D. Wiszniewski

 

 

– Jesteśmy właśnie po wspaniałej gali „Deutsche Schlager & Volksmusik”, która była wielkim sukcesem. Sala wypełniona po brzegi, publiczność szalała, a my, wykonawcy, razem z nią. Przed wyjściem na scenę „Der Blonde Hans” poprosił mnie o przetłumaczenie zdania, które miał zamiar powiedzieć przed swoim występem. Odpowiedziałam krótko: Idź i mów! Ci ludzie cię rozumieją! Później zachwycał się, że widział, że rozumiano każde jego słowo, był tym naprawdę wzruszony – podsumowuje Danuta Wiszniewska, dodając, że owacjom i bisom tego dnia nie było końca. Organizatorka obiecuje, że już za rok ponownie zaprosi do Głogówka na galę szlagrów. Nawet data została już ustalona: 3 marca 2019 roku.

Tymczasem najbliższe święto niemieckiego szlagra już 27 maja w Zabrzu. – Usłyszymy najpiękniejsze operetki, niemieckie szlagiery, jakich słuchali nasi rodzice. Będzie też jodłowanie. Zatańczy dla nas ze swoim specjalnie dla nas przygotowanym programem grupa dziecieca „Seniorita” (zdobywcy 14 medali Grand Prix Europy!) – wylicza Danuta Wiszniewska. Gwiazdą wieczoru będą znani wszystkim fanom szlagrów Die Wildecker Herzbuben. – Myślę, że to doskonały prezent dla dzień matki i szczególnie je właśnie serdecznie zapraszam na naszą galę – mówi organizatorka.

 

adur

 

 

 

Am 27. Mai findet das Konzert “Muttertag-czyli Dzień Matki po naszymu” im Haus der Musik und Tanzes statt und wir haben zwei Einladungen für Sie!

Das einzige, was Sie machen müssen, ist den Coupon aus der Printausgabe des Wochenblatts..pl mit ihren Angaben am die Redaktion schicken.

 

Einsendeschluss ist der 11. Mai 2018

Show More