Wochenblatt – Gazeta Niemców w Rzeczypospolitej Polskiej

Wochenblatt – Gazeta Niemców w Rzeczypospolitej Polskiej

Turniej o Puchar Przewodniczącego TSKN

Piłkarze niemieckich szkółek piłkarskich „Miro” zostali zaproszeni na turniej o Puchar Przewodniczącego TSKN, który odbył się w sobotę i niedzielę. Jest to jedno z największych przedsięwzięć MDFS, na które zapraszane są wszystkie drużyny z jedenastu lokalizacji.

 

– Turniej o puchar przewodniczącego TSKN odbywa się zawsze w weekend na początku czerwca lub pod koniec maja na boisku w Chrząstowicach. Tym razem spotykamy się w chrząstowickiej hali sportowej, i to na przestrzeni dwóch dni, bo nie dalibyśmy rady zrobić tego wszystkiego w jeden dzień – powiedział Mateusz Bachem, koordynator niemieckich szkółek piłkarskich „Miro”. Od wczesnych godzin rannych w hali sportowej panował spory ruch. Młodzi piłkarze przygotowywali się do swoich meczów, każda drużyna miała przed sobą kilka spotkań piłkarskich. Z Walc wraz z piłkarzami przyjechał również trener Krzysztof Bucior. – To dla nas ważne wydarzenie. Tutaj spotykamy praktycznie wszystkie drużyny zrzeszone w Niemieckiej Szkółce Piłkarskiej „Miro”. Dzieci muszą się ruszać, to jest najważniejsze. Sportowa rywalizacja na boisku piłkarskim powinna dać nam odpowiedź na pytanie, jak dobrze trenowaliśmy w ostatnich miesiącach i jak rozwijają się nasi zawodnicy – powiedział. Dla Dominiki Szczęśniak z Brożca był to pierwszy duży turniej. – Gram w szkółce „Miro” dopiero od września. Fascynuje mnie piłka nożna, więc zapisałam się, to świetna zabawa – wyznała 10-latka. Dominika nie jest jedyną dziewczyną w zespole Krzysztofa Buciora.

Zum Turnier um den Pokal des Vorsitzenden der SKGD wurden alle Mannschaften der MDFS eingeladen.
Foto: Rafał Bednarek

Każda z drużyn wzięła również udział w animacjach językowych, które tym razem przygotował asystent językowy Lukas Panicz. – Dzisiaj trochę inna forma animacji językowej, to był konkurs. Skupiliśmy się na słownictwie związanym z owocami, warzywami i miejscami, które można znaleźć w mieście – powiedział asystent.

 

Das nächste große Miro-Turnier gibt es wieder in sechs Monaten.
Foto: Rafał Bednarek

Oliver Gorzelik przyjechał na turniej ze swoją drużyną z nadzieją, że uda im się dzisiaj wygrać. – Turniej jest fajny, mamy dużo meczów do rozegrania i byliśmy już na zajęciach językowych, nie jest nudno – powiedział 9-latek z MDFS Krośnica. Każdy w drużynie Olivera ma swoją ulubioną funkcję na boisku.

Na piłkarzy czeka teraz wiele mniejszych turniejów, czy to w ramach MDFS, czy z udziałem innych drużyn. Za sześć miesięcy wszystkie jedenaście lokalizacji spotka się ponownie na wielkim turnieju MDFS.

 

Manuela Leibig

Show More