Wochenblatt – Gazeta Niemców w Rzeczypospolitej Polskiej

Wochenblatt – Gazeta Niemców w Rzeczypospolitej Polskiej

Tydzień w DFK

Neues aus den Deutschen Freundschaftskreisen (DFKs) – diesmal in polnischer Sprache.

 

Pociągiem i rowerem

Foto: DFK Szczedrzyk-Pustków

Zarząd koła DFK Szczedrzyk-Pustków (Sczedrzik-Pustkow) zaprosił 6 sierpnia do udziału w wyciecze rowerowej wzdłuż Doliny Małej Panwi, która przebiegała pod hasłem „Pociągiem i rowerem w znane i nieznane”. Trasa liczyła 35 kilometrów. Pogoda sprzyjała, wszystkim uczestnikom udało się pokonać trasę i wrócili w doskonałych nastrojach.

 

Wakacyjne odwiedziny
W ostatnim czasie Niemcy we Wrocławiu gościli dwie delegacje. 27 lipca 2022 r. przyjechała grupa z Niemiec w ramach Forum UNNA. Uczestnicy Forum wzięli udział w wyjeździe studyjnym prowadzonym przez Małgorzatę Urlich-Kornacką pod hasłem „Aus Breslau wird Wroclaw – Eine europäische Stadt erfindet sich neu” (Breslau zamienia się we Wrocław. Europejskie miasto wymyśla się na nowo). Spotkanie w siedzibie Towarzystwa było jedynym z głównych punktów programu. Przewodnicząca NTKS Krystyna Kadlewicz przedstawiła gościom sytuację mniejszości niemieckiej we Wrocławiu, opowiedziała również o historii i aktualnej działalności Towarzystwa. Natomiast 8 sierpnia do NTKS przybyli aplikanci z Wyższego Sądu Krajowego w Lipsku. W trakcie trwającego tydzień pobytu we Wrocławiu przyglądali się pracy wrocławskich instytucji, a przy okazji poznawali miasto, które bardzo im się spodobało. W siedzibie NTKS dowiedzieli się więcej na temat działalność mniejszości we Wrocławiu.

 

Zaproszenie na wycieczkę
DFK Zdzieszowice (Deschowitz) nie ustaje w organizowaniu swoim członkom ciekawych wyjazdów. We wrześniu znowu nadarzy się okazja, żeby zobaczyć kawałek świata. Już 16 września DFK Zdzieszowice zaprasza na wycieczkę do Brandenburgii i Krainy Rzecznych Kanałów i Ogrodów. W programie: dwugodzinny rejs łodziami przez Spreewald, czyli „niemiecką Wenecję”, wizyta w urokliwej, położonej na wysepkach miejscowości Lehde ze skansenem serbołużyckim, spacer po wpisanym na listę UNESCO transgranicznym Parku Mużakowskim. Zapisywać można się pod numerem telefonu 609 440 468.

 

DFK Reńska wieś w Pszczynie
27 sierpnia DFK Reńska Wieś (Reinschdorf) organizuje wycieczkę do Pszczyny. Wyjazd organizowany jest w ramach cyklu spotkań z lokalną historią. Tym razem uczestnicy poznają Pszczynę oraz jej kamienice, a także historię miasta. Zgłoszenia u pani Wiesławy Flegel w każdą środę w biurze DFK w godzinach od 9.00 do 12.00.

adur

Show More