Wochenblatt – Gazeta Niemców w Rzeczypospolitej Polskiej

Wochenblatt – Gazeta Niemców w Rzeczypospolitej Polskiej

Powtórka do matury

Można się już zgłaszać do udziału w jesiennych kursach języka niemieckiego, organizowanych przez opolskie Towarzystwo Społeczno-Kulturalne Niemców. Zapisy, które tradycyjnie odbywają się wyłącznie drogą internetową, ruszyły w środę. Tym razem będą też specjalne kursy języka niemieckiego dla maturzystów.

 

W pierwszym półroczu w kursach języka niemieckiego organizowanych przez TSKN brało udział ponad 60 osób.
Foto: TSKN

Kursy przeznaczone są dla wszystkich osób chcących poprawić swoją znajomość języka niemieckiego. Lektorzy, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom swoich kursantów, dostosują program do poziomu znajomości języka, tak samo jak dobór materiałów i tematów uwzględniających potrzeby kursantów. Jak się zapisać na kurs? – To całkiem proste. Wystarczy wejść na naszą stronę internetową, czyli www.skgd.pl , wypełnić znajdujący się tam formularz zgłoszeniowy, a na pierwsze zajęcia zabrać zeszyt i długopis, bo resztę materiałów kursanci otrzymają od prowadzącego – informuje Tomasz Cuber, koordynator kursów. Członkowie TSKN płacą za udział w kursie tylko 100 zł, pozostałe osoby 160 zł. Kurs składa się z 24 godzin lekcyjnych, które będą się odbywały w małych grupach. Poza regularnymi kursami języka niemieckiego TSKN oferuje w tym roku również kursy przygotowujące maturzystów do matury z języka niemieckiego. Program nauczania będzie uwzględniał wszystkie niezbędne zagadnienia, które pomogą w zdaniu tego egzaminu.

 

Zapisy na kursy potrwają do 27 września. Opłatę uczestnicy wpłacają bezpośrednio na konto TSKN nr 35 1050 1504 1000 0024 2358 2564, po otrzymaniu informacji o miejscu i terminie odbywania się kursu.

 

– Warto podkreślić, że koła DFK nie ponoszą żadnych dodatkowych kosztów, jeśli kursy odbywają się w ich salach, ponieważ otrzymają pieniądze na pokrycie kosztów prądu i ogrzewania. TSKN przejmuje też całą logistykę związaną z organizacją kursów. Wszystkich, którzy zgłoszą się na kurs, powiadomimy o tym, gdzie i kiedy będzie się dany kurs odbywał. Dla nauczycieli zaś planujemy zorganizować spotkanie informacyjne – informuje Tomasz Cuber. Więcej informacji o kursach języka niemieckiego można znaleźć na stronie internetowej www.skgd.pl

 

adur

Show More