Wochenblatt – Gazeta Niemców w Rzeczypospolitej Polskiej

Wochenblatt – Gazeta Niemców w Rzeczypospolitej Polskiej

Precle i piwo

Foto: TSKN
Foto: TSKN

Jednym z gwoździ programu Dni Kultury Niemieckiej będzie krapkowickie święto piwa, czyli tradycyjny Oktoberfest, 15 października. Impreza już po raz trzeci odbędzie się w hali widowiskowo-sportowej w Krapkowicach.

 

– Będziemy starali się po raz kolejny, żeby nasi goście poczuli się w Krapkowicach jak w Monachium. Cukiernia Magosz będzie sprzedawała precle wedle bawarskiej receptury, osoby, które założą dirndle i lederhose, dostaną od nas piernikowe serca. Po raz pierwszy będzie też festiwal piwa z prawdziwego zdarzenia. Będzie można nabyć różne marki ciemnego i jasnego piwa, również niemieckiego – zdradza Zuzanna Donath-Kasiura, sekretarz TSKN. Biesiadowaniu, które rozpocznie się o godz. 17.00, cały czas towarzyszyć będzie muzyka na żywo. Wystąpi m.in. Młodzieżowa Orkiestra Dęta Kaprys, Tirol Band, Marysia Honka. Dla dzieci będą animacje, malowanie twarzy, gry i konkursy. Całość poprowadzi Leonard Malcharczyk.

 

Zaś dzień później w tym samym miejscu TSKN zaprasza na wielki Kulturgruppenshow, podczas którego zaprezentują się najlepsze zespoły taneczne, muzyczne i śpiewacze mniejszości niemieckiej oraz soliści. Zagrają i zaśpiewają: Julia Ledwoch, Glogovia Brass, Oder Blass Band, Paulina Klosa, BIS, Wal-Nak, Dialog, Solaris, grupa dziecięca z Biedrzychowic, Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Pawłowiczek i Zuzanna Herud. Początek o godz. 15.00. Wstęp na obie imprezy jest wolny.

 

adur

Show More