Wochenblatt – Gazeta Niemców w Rzeczypospolitej Polskiej

Wochenblatt – Gazeta Niemców w Rzeczypospolitej Polskiej

Przedłużone zaufanie

Dietmar Leymanczyk

Zebranie sprawozdawczo-wyborcze Piskiego Stowarzyszenia Niemieckiego Miasta i Rejonu Pisz „Roś” odbyło się 28 stycznia. Dzięki przychylności burmistrza Pisza jego uczestnicy obradowali w sali konferencyjnej Urzędu Miasta i Gminy.

 

Niespodzianek nie było. Na stanowisko przewodniczącego tej organizacji był tylko jeden kandydat – Dietmar Leymanczyk – i on został wybrany na 4-letnią kadencję. Zastępcą przewodniczącego ponownie została Mariola Lewińska. Sekretarzem została Danuta Siwik – nowy człowiek w zarządzie. Funkcja skarbnika ponownie przypadła Irenie Stankiewicz. W składzie zarządu znaleźli się ponadto ponownie: Zygmunt Freitag – jako przedstawiciel Orzysza, Klaus Kipnik – jako przedstawiciel Białej Piskiej. Do zarządu weszła poza tym jeszcze Krystyna Grusznic – nowa w tym towarzystwie.

 

– Naszą największą bolączką jest to, że mieszkamy w rozproszeniu na bardzo dużym obszarze. Z tego powodu trudno nam się zbierać i coś wspólnie robić – wyjaśnia Dietmar Leymanczyk.

 

Nowy zarząd nie ma jeszcze planów pracy na tę kadencję. Zamierza go opracować – po namyśle, na pierwszym zebraniu po wyborach.

 

lek

Show More