Wochenblatt – Gazeta Niemców w Rzeczypospolitej Polskiej

Wochenblatt – Gazeta Niemców w Rzeczypospolitej Polskiej

Przez internet łatwiej i szybciej

Sabina Wylengowska

Deutsch als Minderheitsprache – tak nazywa się zamknięta grupa na Facebooku, którą na początku 2017 r. założyły nauczycielki języka niemieckiego jako ojczystego: Sabina Wylengowska z Nidzicy i Justyna Stysiek z Węgoja.

 

Grupa jest zamknięta i liczy 36 osób. Moderuje ją Sabina Wylengowska, nauczycielka i jednocześnie przewodnicząca Nidzickiego Stowarzyszenia Mniejszości Niemieckiej i to od niej zależy, kogo do niej przyjmie. Grupa jest przeznaczona dla nauczycieli języka niemieckiego jako mniejszości. Służy nie tylko do szybkiej wymiany informacji, ale też do przedstawiania problemów, szukania ich rozwiązań, a także do dzielenia się pomysłami dydaktycznymi służącymi do ułatwiania pracy lub do uatrakcyjniania lekcji oraz do dyskusji na różne tematy związane z pracą.

 

– W naszej grupie są ludzie nie tylko z naszego regionu, ale dołączyli do niej także nauczyciele z woj. opolskiego. Bardzo mnie to cieszy, bo oni tam mają większe możliwości wymiany myśli, gdyż jest ich więcej – cieszy się Sabina Wylengowska.

 

Grupa jest zamknięta, ale to nie znaczy, że nie można do niej dołączyć. Nauczyciele języka niemieckiego jako ojczystego po zgłoszeniu się do niej zostaną na pewno przyjęci. Warto skorzystać z tej pomocy dydaktycznej, do czego zachęca jej moderatorka.

 

lek

Show More