Wochenblatt – Gazeta Niemców w Rzeczypospolitej Polskiej

Wochenblatt – Gazeta Niemców w Rzeczypospolitej Polskiej

Radosne spotkanie pokoleń

Historia pamięta, a teraźniejszość buduje. Takie jest przesłanie struktur mniejszościowych.

Tradycyjne spotkanie członków i sympatyków DFK Stare Siołkowice rozpoczęło w niedzielę 3 grudnia intensywny czas adwentowych wydarzeń w naszej miejscowości. Ponad 120 osób skorzystało z zaproszenia zarządu DFK do radosnego spotkania przy stole, z muzyką i świętym Mikołajem.

 

Dzieci, także te uczestniczące w kolejnej już edycji Samstagskursu, otrzymały mikołajowe prezenty. Przedstawione zostały wydarzenia z kręgu mniejszości niemieckiej w minionym roku. Oprawę artystyczną spotkania stworzyły zespoły Heimatmelodie i Siołkowiczanki oraz zaproszona leśnicka grupa muzyczna Studio Bis. Już od kilku lat siołkowicki DFK zaprasza gwiazdę wieczoru. Po ubiegłorocznym recitalu duetu Aneta&Norbert tym razem swój muzyczny warsztat prezentowała leśnicka młodzież. Przy kawie i słodkościach oraz świątecznej kolacji Adventsfeier 2017 był radosnym spotkaniem pokoleń. Cieszy bowiem fakt, iż wielu młodych ludzi angażuje się w pielęgnowanie tradycji, zwyczajów i języka serca naszych rodziców, dziadków. Identyfikacja z historią i ludźmi tej ziemi jest naturalnym i chyba najlepszym elementem naszej ludzkiej wspólnoty. Historia pamięta, a teraźniejszość buduje. Takie jest przesłanie struktur mniejszościowych. Dobrze, iż staje się ono atrakcyjne dla młodych ludzi.

 

Niezawodnie w spotkaniu uczestniczyli włodarze gminy Popielów oraz poseł Ryszard Galla. Jemu do Starych Siołkowic zawsze po drodze. Podkreślił on wielokulturowy wymiar społeczności lokalnej i podziękował za aktywność ludziom mniejszości niemieckiej.

 

Przewodnicząca DFK Erika Kupka wraz z zarządem dba o swoich członków. Zwierciadłem tego jest zawsze duża frekwencja gości. Ogromną popularnością cieszy się kolejna już edycja Samstagskursu. Dziękujemy siołkowickiemu DFK za kolejny udany Adventsfeier!

 

Artur Wipert

Show More