Wochenblatt – Gazeta Niemców w Rzeczypospolitej Polskiej

Wochenblatt – Gazeta Niemców w Rzeczypospolitej Polskiej

Sprawdź swoją wiedzę! (+Audio)

Już po raz dziewiąty odbędzie się Konkurs Wiedzy o Mniejszości Niemieckiej dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów. Organizatorami konkursu są Biuro Poselskie posła Ryszarda Galli oraz opolskie Towarzystwo Społeczno-Kulturalne Niemców.

 

Konkurs Wiedzy o Mniejszości Niemieckiej odbędzie się już po raz dziewiąty.
Foto: archiwum

 

Celem konkursu jest popularyzacja wiedzy o mniejszości niemieckiej i regionie oraz o dziedzictwie kulturowym, popularyzacja wybitnych Niemców województwa opolskiego, łamanie stereotypów i wychowywanie w tolerancji, aktywizacja młodzieży do samodzielnego zdobywania wiedzy, upowszechnianie wśród uczniów języka niemieckiego. Konkurs będzie przebiegał w dwóch etapach: szkolnym i wojewódzkim. Do udziału w konkursie szkoły mogą się zgłaszać do 15 lutego. 11 marca we wszystkich zgłoszonych szkołach odbędą się eliminacje szkolne, a sam finał będzie miał miejsce 1 kwietnia. Tradycyjnie podczas konkursu uczniowie będą musieli odpowiedzieć na pytania związane z działalnością Mniejszości Niemieckiej w Polsce. Dokładny zakres materiału oraz regulamin konkursu dostępne są na stronie www.skgd.pl. Podczas etapu szkolnego uczniowie będą musieli odpowiedzieć na 30 pytań, w tym 27 testowych i trzy otwarte. Test będą pisać w dwóch kategoriach wiekowych. Z każdej szkoły do finału może się zakwalifikować dwoje uczniów z każdej kategorii wiekowej.

 

 

 

 

Organizatorzy przewidują atrakcyjne nagrody dla pięciu zwycięzców indywidualnych w każdej kategorii wiekowej oraz trzech najlepszych reprezentacji szkół w każdej z dwóch kategorii wiekowych. Dla najlepszych uczestników przewidziano atrakcyjny jednodniowy wyjazd edukacyjny do Niemiec lub Austrii oraz dyplomy. Nagrodami dla trzech najlepszych zwycięskich szkół w każdej kategorii wiekowej są okolicznościowe puchary.

Finał konkursu rozpocznie się 1 kwietnia o godz. 10.30 w szkole podstawowej w Komprachcicach.

 

adur

Show More