Wochenblatt – Gazeta Niemców w Rzeczypospolitej Polskiej

Wochenblatt – Gazeta Niemców w Rzeczypospolitej Polskiej

Monday, November 28, 2022

Świąteczne przygotowania

Podczas warsztatów dzieci wykonywały kartki świąteczne. Foto: A. Ludwig
Podczas warsztatów dzieci wykonywały kartki świąteczne.
Foto: A. Ludwig

W pierwszą niedzielę adwentu zarząd DFK Kamionka, tradycyjnie jak co roku, zorganizował dla najmłodszych członków DFK warsztaty adwentowe. W tym samym czasie kreatywnie realizowały się podczas świątecznego bastlowania również panie.

 

Dzieci podczas warsztatów zajęły się wykonywaniem świątecznych kartek. – Podczas spotkania każdy z uczestników otrzymał kreatywny woreczek. W każdym z woreczków znalazły się kolorowe papiery, choinki, błyszczące gwiazdki, kokardki, dzwoneczki i wiele innych artykułów dekoracyjnych – mówi Anna Ludwig, koordynatorka projektów w programie VdG „Ożywienie domów spotkań” i skarbnik DFK Kamionka. Pierwszą kartkę dzieci wykonywały pod czujnym okiem trenerki, prowadzącej warsztaty. Pozostałe kartki maluchy zrobiły już same. Efektem warsztatów były najróżniejsze dzieła, które były dowodem na to, że wyobraźnia dziecięca nie zna granic. W tym samym czasie panie z koła DFK Kamionka zajęły się przygotowaniem dekoracji adwentowych. Na stołach królowały świąteczne kolory: złoty i czerwony. W każdym stroiku nie zabrakło też czterech świec, symbolizujących zaczynający się w minioną niedzielę okres adwentu.

 

Pomysł na połączone warsztaty dla dzieci i dorosłych nie pojawił się przypadkiem. – Niejednokrotnie zdarza się, że mamy chciałyby wziąć udział w warsztatach, jednak nie zawsze jest ktoś, kto w tym czasie może zająć się dziećmi albo mamy po prostu mają wyrzuty sumienia, że robią coś dla siebie, zostawiając dzieci w domu. Wszystkie panie w DFK Kamionka mają dzieci, wnuki i doskonale zdają sobie z tego sprawę. Stąd pomysł na połączone warsztaty. Mamy spokojnie mogły się zająć przygotowywaniem dekoracji, a w tym czasie tuż obok pod okiem opiekunki dzieci miały swoje kreatywne zajęcia – wyjaśnia Anna Ludwig. W spotkaniu wzięło udział około 30 osób. Projekt odbył się w ramach programu „Ożywienie domów spotkań”.

 

adur

Show More