Wochenblatt – Gazeta Niemców w Rzeczypospolitej Polskiej

Wochenblatt – Gazeta Niemców w Rzeczypospolitej Polskiej

Święto piwa po raz czwarty

Anna Ludwig-Konieczny na dirndlach zna się jak mało kto w jej wieku i do tego na Opolszczyźnie. Jeden rzut oka i od razu odróżni profesjonalnie uszyty w Niemczech od takiego zrobionego u krawcowej. – Ale z każdym rokiem te dirndle są ładniejsze – podkreśla. Podziwiać je można będzie niebawem, bo już 19 września kolejny Oktoberfest w Kamionce.

To już czwarte święto piwa w Kamionce. Jak co roku na gości oprócz złotego trunku czeka wiele atrakcji. – Wszyscy, którzy ubiorą się na imprezę w dirndle, dostaną losy. A na zwycięzców czeka m.in. 10 losów po 70 złotych na kolację w restauracji, zasponsorowane przez firmę B+K Polska – Bischof + Klein, vouchery na zabiegi kosmetyczne w zakładzie urody Bożenka w Koźlu czy wejścia na kręgle – wymienia Anna Ludwig-Konieczny, skarbnik DFK Kamionka. Nie zabraknie też występów artystycznych. Przed gośćmi najpierw zaprezentuje się duet Ewa Suchińska i Damian Kleszcz, a potem wystąpi Aneta Lissy-Kluczny i Norbert Rasch. – Nasza publiczność szczególnie lubi Anetę i Norberta, którzy występowali na pierwszym Oktoberfeście i od tego czasu ludzie dopytywali się, kiedy znowu do nas przyjadą – mówi Anna Ludwig-Konieczny. Nie będzie za to tym razem raczej konkursu na najładniejszy strój. Z bardzo prozaicznego powodu. – Po prostu już większość ludzi przychodzi ubrana w tradycyjne bawarskie stroje i są one z roku na rok coraz ładniejsze, odważniejsze, tak więc trudno by było zdecydować – przyznaje skarbnik DFK. Za to wszyscy, którzy założą dirndle i lederhose, będą mogli wziąć udział w pokazie bawarskiej mody, który zaplanowano na 20.30. – Uczestnicy oczywiście dostaną nagrody – podkreśla Anna Ludwig-Konieczny. Pierwszy raz na Oktoberfeście będzie też specjalny kącik dla dzieci z kolorowankami i wycinankami.

Bez względu na pogodę święto piwa w Kamionce odbędzie się w sali gimnastycznej, gdzie od 18.30 będzie można skosztować też śląskiego kołocza i smakowitej golonki, a także chleba ze smalcem i ogórkiem. O 21.00 zacznie się zabawa taneczna z zespołem Klawo. – Na pewno będzie u nas więcej tańca niż siedzenia i serdecznie wszystkich zapraszamy – mówi Anna Ludwig-Konieczny. Organizatorzy, czyli zarząd DFK Kamionka, są przygotowani na 200 osób i tylu gości bywało tam w latach ubiegłych. Szykuje się więc nie lada impreza.

Anna Durecka

 

 

Show More