Wochenblatt – Gazeta Niemców w Rzeczypospolitej Polskiej

Wochenblatt – Gazeta Niemców w Rzeczypospolitej Polskiej

Tanz im Mai

[responsivevoice_button voice='Deutsch Female' buttontext='Den Inhalt anhören']
Zabawa taneczna w Miechowicach trwała do późnych godzin nocnych. Foto: TSKN Bytom
Zabawa taneczna w Miechowicach trwała do późnych godzin nocnych.
Foto: TSKN Bytom

W ubiegły piątek w Miechowicach odbyło się spotkanie wraz z zabawą taneczną z okazji Dnia Matki i miesiąca maja. Zorganizowany po raz pierwszy „Tanz im Mai” okazał się sukcesem i przyciągnął prawie stu członków mniejszości niemieckiej.

 

„Tanz im Mai” został zorganizowany po raz pierwszy przez Marię Stachulec z koła DFK Miechowice oraz Gintra Zająca z DFK Bytom-Centrum. Spotkanie rozpoczęło się od przemówienia radnego miasta Bytomia Marka Wilka oraz przewodniczącego oddziału Bytom Marcina Jaksika. – Jeszcze nigdy taka impreza nie przyciągnęła tak dużej liczby zainteresowanych. Zazwyczaj w podobnych wydarzeniach brało udział około 70 osób, a tym razem przyszło ich prawie 100. To jest sukces! – mówi podekscytowany Ginter Zając.

 

Po części oficjalnej odbył się konkurs na żart. Przedstawiciel wybrany przez dane koło miał za zadanie opowiedzieć trzy kawały do mikrofonu. Śmiechom na sali nie było końca, a radosna atmosfera sprawiła, że zabawa taneczna trwała do późnych godzin nocnych. – Jako organizatorzy nie zapewniliśmy transportu dla uczestników z braku środków na takowy cel, jednak nie był to problem dla członków dojeżdżających nawet z Tarnowskich Gór czy Piekar Śląskich. Przybyły także osoby z oddziału Gliwice, co naprawdę cieszy. Mamy nadzieję, że kolejne imprezy już wkrótce – mówi wiceprzewodniczący oddziału Bytom, Manfred Kroll.

 

Podobne wydarzenia odbywały się najczęściej w centrum Bytomia ze względu na dobry dojazd i największą liczbę zainteresowanych. Przy organizacji „Tanz im Mai” przewodniczący oddziału wraz z miechowickimi strukturami doszli jednak do wniosku, że trzeba odświeżyć tradycję sprzed lat i powrócić do sali w Miechowicach. Organizatorzy przeprowadzili także loterię fantową z wyjątkowymi nagrodami, a jedną z nich był taniec z przewodniczącym koła Miechowice Stefanem Wójcikiem oraz przewodniczącym oddziału bytomskiego.

 

Dagmara Mientus

 

Show More