Wochenblatt – Gazeta Niemców w Rzeczypospolitej Polskiej

Wochenblatt – Gazeta Niemców w Rzeczypospolitej Polskiej

Tydzień w DFK

Co dzieje się w koła DFK? Tym razem: Zaproszenie na majówkę, DFK Bytom szuka studentów,  VIII spotkanie z kulturą Śląska i wiele innych ciekawostek i informacji.

 

Zaproszenie na majówkę

Niemieckie Towarzystwo Kulturalno-Społeczne we Wrocławiu zaprasza 12 maja na doroczną majówkę mniejszości niemieckiej. Początek o godz. 10.00 w ogrodzie przy siedzibie NTKS przy ul. Saperów 12 we Wrocławiu.

 

Foto: NTKS

 

 

 

Przegląd zespołów mniejszości

Śląskie Stowarzyszenie Samorządowe serdecznie zaprasza zespoły dziecięce i młodzieżowe do wzięcia udziału w XXVII Przeglądzie Zespołów Dziecięcych i Młodzieżowych Mniejszości Niemieckiej, który odbędzie się 3 czerwca 2018 roku na Górze św. Anny, w namiocie obok Domu Pielgrzyma. Wypełnione karty zgłoszeń należy przesłać do 10 maja na adres: Śląskie Stowarzyszenie Samorządowe, ul. 1 Maja 9, 47-150 Leśnica. Wszelkich informacji o tym przedsięwzięciu udzielają Edyta Gola i Dominika Szablicka pod numerem tel. 77/463 9821 lub poprzez adres e-mailowy: stowarzyszenie@lesnica.pl.

 

 

 

DFK Bytom szuka studentów

TSKN Odział Bytom poszukuje studentów lub absolwentów germanistyki, którzy chcą nawiązać współpracę związaną z prowadzeniem projektów organizowanych przez Towarzystwo. DFK Bytom oferuje studentom możliwość zdobycia doświadczenia w prowadzeniu własnych pomysłów, nawiązanie nowych znajomości. Podania należy kierować drogą elektroniczną na adres e-mail: dfkbytom@gmail.com

 

 

 

VIII Spotkanie z kulturą Śląska

DFK w Zdzieszowicach wraz z przewodniczącą Brygidą Labisz zapraszają 21 kwietnia już po raz ósmy na „Spotkanie z kulturą Śląską”. Mniejszość organizuje imprezę wspólnie z Miejsko-Gminnym Ośrodkiem Kultury, Sportu i Rekreacji w Zdzieszowicach w sali kinowej w Zdzieszowicach. Początek o godz. 16.00.

 

 

 

Konkurs piosenki niemieckiej

TSKN województwa śląskiego zaprasza do udziału w 17 Wojewódzkim Konkursie Piosenki Niemieckiej, który odbędzie się 16 i 17 maja o godz. 9.30 w Młodzieżowym Domu Kultury, ul. Stalmacha 12 w Raciborzu. W konkursie mogą wziąć udział dzieci i młodzież, tj. soliści, duety. Każda ze szkół może zgłosić do konkursu maksymalnie dwóch solistów i dwa duety. 16 maja śpiewać będą uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów, a 17 maja uczniowie szkół ponadgimnazjalnych. Utwory muszą być wykonane w języku niemieckim. Zgłoszenia do konkursu należy nadesłać pocztą elektroniczną na adres e-mail gdoris@wp.pl do 30 kwietnia. Więcej informacji pod numerem telefonu 32 415 51 18 od poniedziałku do piątku (lub poprzez e-mail: gdoris@wp.pl).

 

 

 

Święto Kwiatów

Zarząd gminny i koło DFK Leśnica zapraszają 28 kwietnia na „Święto Kwiatów”. Początek o godz. 16.00. W programie: stawianie drzewka majowego na ul. Powstańców Śl. 1 i przemarsz do parku miejskiego, koncert orkiestry działającej przy szkole muzycznej w Leśnicy, występy zespołów artystycznych, w tym Studia BIS z Leśnicy, od 20.00 zabawa taneczna z zespołem BIS.

 

 

adur

Show More