Wochenblatt – Gazeta Niemców w Rzeczypospolitej Polskiej

Wochenblatt – Gazeta Niemców w Rzeczypospolitej Polskiej

Tydzień w DFK

Co dzieje się w koła DFK? Tym razem: Upamiętnienie w Toszku, wyjazd do Budziszyna i wiele innych ciekawostek i informacji.

 

Wyjazd do Budziszyna

DFK Domecko organizuje 8 grudnia wyjazd na jarmark bożonarodzeniowy do Budziszyna. W programie wyjazdu jest oprócz pobytu na jarmarku również zwiedzanie miasta. Wyjazd o godz. 7.00, powrót w godzinach wieczornych. Koszt wyjazdu to 100 złotych. Zapisy i informacje u Aleksandry Czech i Gabrieli Piechaczek.

 

 

Pamiętają o zmarłych

Członkowie koła DFK w Koszęcinie i Kochanowicach od lat opiekują się tablicą pamiątkową na dawnym cmentarzu ewangelickim w Koszęcinie upamiętniającą 45 żołnierzy niemieckich poległych 19 stycznia 1945 r. w tej miejscowości oraz niemiecki grób w Kochanowicach. 1 listopada mieszkańcy nie zapomnieli o wszystkich zmarłych, niezależnie od ich narodowości, przynosząc znicze i kwiaty.

 

Foto: DFK Lisów

 

 

Upamiętnienie w Toszku

Na wspólną modlitwę różańcową za zmarłych zaprosił 3 listopada o godz. 16.00 DFK Toszek. Członkowie DFK i mieszkańcy spotkali się przy pomniku na ul. Wielowiejskiej. W Toszku znajduje się miejsce szczególne – masowe groby ponad 3000 ofiar obozu NKWD. DFK Toszek już dzisiaj zaprasza na uroczystość upamiętniającą ofiary tej zbrodni, która odbędzie się w tym miejscu 25 maja 2019 roku.

 

Foto: DFK Toszek

 

 

Remont w siedzibie

DFK w Rogowie remontuje swoją siedzibę. Już niebawem członkowie koła będą się mogli cieszyć z nowych okien. W siedzibie koła kończy się właśnie ich wymiana.

 

 

Pożegnanie

Pod koniec października zmarł Norbert Krupa, przewodniczący oddziału DFK w Wodzisławiu Śląskim, długoletni członek zarządu wojewódzkiego TSKN w województwie śląskim. Pogrzeb Norberta Krupy odbył się 24 października w kościele Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Wodzisławiu Śląskim.

 

 

Zaproszenie na wycieczkę

DFK Wodzisław Śląski zaprasza członków na wyjazd na Dolny Śląsk pod hasłem „Śladami Reformacji” w terminie od 16 do 17 listopada. Koszt udziału to 180 zł / 150 zł. W cenie jest przejazd, zakwaterowanie, wyżywienie (1 śniadanie, 2 obiady), bilety wstępu, pobyt w Termach Cieplickich. W programie: zwiedzanie zamku w Jeleniej Górze, zwiedzanie kościołów w Cieplicach, Jeleniej Górze, Świdnicy, pobyt w Termach Cieplickich.

 

 

Mikołajki

Zarządy Kół DFK Roszowice i Nieznaszyn zapraszają dzieci wraz z rodzicami i dziadkami na spotkanie ze św. Mikołajem, które odbędzie się po roratach 5 grudnia. Mikołaj przybędzie wraz z aniołkiem, który pomoże mu taszczyć ciężki worek prezentów. Chętne dzieci mogą wystąpić z wierszykami lub piosenkami również w języku niemieckim. Będą paczki dla dzieci do 6 klasy SP włącznie.

 

 

Zawody strzeleckie

DFK Żory organizuje 1 grudnia zawody strzeleckie z poczęstunkiem i muzyką. DFK zaprasza serdecznie wszystkich członków oraz tych, którzy chceliby nimi zostać. Zgłoszenia i dodatkowe informacje pod numerem telefonu 880 271 069.

 

 

adur

Show More