Wochenblatt – Gazeta Niemców w Rzeczypospolitej Polskiej

Wochenblatt – Gazeta Niemców w Rzeczypospolitej Polskiej

Tydzień w DFK

Co dzieje się w koła DFK? Tym razem: Babski comber w Kup, wybory we Wrocławiu  i wiele innych ciekawostek i informacji.

 

Nowy zarząd DFK

DFK w Roszowicach 10 marca nie tylko świętował Dzień Kobiet, wybrano też nowy zarząd. W skład zarządu koła weszli: przewodnicząca Joanna Szarek-Tomala, zastępca Nicole Ignacy, skarbnik Józef Pieruszka, sekretarz Aneta Groeger oraz członkowie Danuta Zygmuncik i Rudolf Ignacy. W skład komisji rewizyjnej weszli: przewodniczący Rufin Gwóźdź oraz członkowie Małgorzata Pieruszka i Rudolf Kubica.

 

Foto: DFK Roszowice

 

 

Niemiecki Klub Malucha

W marcu w DFK Niezdrowice ruszyła kolejna edycja Niemieckiego Klubu Malucha. Mogą do niego chodzić dzieci z trzech roczników (urodzone w roku 2014, 2015 i 2016). Koszt całoroczny to 150 zł (płatny z góry przy zapisach). Pierwszeństwo mają dzieci, które uczestniczyły w poprzedniej edycji, których rodzice należą do mniejszości niemieckiej i mieszkają w Niezdrowicach. Dopiero w przypadku wolnych miejsc będzie możliwość zapisania dziecka spoza wspomnianych grup, ewentualnie zrobienia wyjątków w kwestii wieku. Zapisy u Joanny Knopik poprzez FB, SMS, osobiście.

 

 

Zajęcia dla dzieci

Zajęcia w ramach Niemieckiego Klubu Malucha odbywają się również w kole DFK w Wodzisławiu Śląskim (Filia Rogów). Maluchy świetnie bawiły się już na pierwszych zajęciach, poznając swoje pierwsze niemieckie słówka.

 

Foto: DFK Wodzisław Śląski

 

 

Babski comber w Kup

Karnawał z początkiem marca pożegnały panie z koła DFK w Kup, z nowo wybraną dotychczasową przewodniczącą Marią Koschny na czele. Wypełniony zabawą, kolorowymi strojami, skeczami i zabawami babski comber w Kup ma już długą tradycję. Kilkadziesiąt pań bawiło się w swoim towarzystwie prawie do białego rana już po raz dziesiąty. Imprezę rozkręciła ekipa miejscowych strażaków. Za rok panie na pewno znowu się spotkają.

 

Foto: DFK Kup

 

 

Zaproszenie na zebranie

DFK Groszowice zaprasza wszystkich swoich członków na zebranie sprawozdawczo-wyborcze, które odbędzie się 4 kwietnia. Początek o godz. 17.00.

 

 

Wybory we Wrocławiu

Niemieckie Towarzystwo Kulturalno-Społeczne Niemców we Wrocławiu zaprasza 6 kwietnia na zebranie wyborcze, podczas którego wybrany zostanie nowy zarząd NTKS. Początek o godz. 10.00 w siedzibie Towarzystwa.

 

 

Nowy zarząd w Bogacicy

W Bogacicy koło Kluczborka odbyło się niedawno zebranie roczne, podczas którego członkowie DFK wybrali nowy zarząd. Kołem będą rządziły same panie, z przewodniczącą Anną Wyrwich na czele.

 

Foto: DFK Bogacica

 

 

DFK Gogolin pomaga

W zeszłym tygodniu przewodniczący DFK Gogolin Krystian Polański przekazał do szkół gminy Gogolin kolorowe skrzynki oraz pisma z prośbą o zbiórkę artykułów higienicznych dla opolskich domów dziecka. W ten sposób DFK już po raz kolejny włącza się w akcję Związku Młodzieży Mniejszości Niemieckiej w RP, który w okresie przygotowań do „Wielkiego Ślizgania” organizuje zbiórkę artykułów pierwszej potrzeby dla dzieci z domów dziecka.

 

 

Foto: DFK Gogolin

 

 

Wieczór bajek

DFK Toszek zaprasza w najbliższy piątek, 22 marca, dzieci w wieku od 6 do 11 lat na „Wieczór Bajek” po niemiecku, polsku i śląsku. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc. Więcej informacji w biurze DFK.

 

adur

Show More