Wochenblatt – Gazeta Niemców w Rzeczypospolitej Polskiej

Wochenblatt – Gazeta Niemców w Rzeczypospolitej Polskiej

Tydzień w DFK

Koła DFK są znowu aktywne. Co działo się ostatnio? Sprawdziliśmy.

 

Spływ kajakowy Osobłogą

DFK Twardawa (gmina Głogówek) zorganizował dla swoich członków spływ kajakowy rzeką Osobłogą pod hasłem „Doświadczyć przyrody na własnej skórze”. 28 czerwca dopisywała zarówno pogoda, jak i nastroje. Spływ kajakowy zakończyło wspólne biesiadowanie. Spływ został zorganizowany w ramach programu „Ożywianie domów spotkań”.

 

Foto: Ożywanie domów spotkań/Facebook

 

 

Odwiedziny w Biedrzychowicach

20 czerwca koło DFK Bytom-Rozbark zwiedzało Śląsk Opolski. Celem wyjazdu były odwiedziny w muzeum regionalnym w Biedrzychowicach, prowadzonym przez Różę Zgorzelską. Goście zachwycali się eksponatami i całą kolekcją, zaprezentowaną w muzeum, ale też byli pod wrażeniem zaangażowania mieszkańców wsi w to przedsięwzięcie. Po muzeum oprowadziła gości kustoszka Róża Zgorzelska.

 

 

Wiosenne śpiewanie

24 czerwca DFK w Ustroniu zaprosił swoich członków na tradycyjne wiosenne śpiewanie, połączone również ze świętowaniem Dnia Matki. Nie zabrakło porywających występów artystycznych, a wszystkie mamy dostały własnoręcznie wykonane kartki z życzeniami. Dla wszystkich uczestników przygotowano też wspólny poczęstunek.

 

Foto: Ożywanie domów spotkań/Facebook

 

 

Stammtisch w Opolu

DFK Opole-Centrum, po przerwie wymuszonej pandemią, w zeszłym tygodniu zaprosił na niemieckojęzyczny Stammtisch, podczas którego można było w swobodnej atmosferze porozmawiać po niemiecku. Uczestnicy spotkania ustalili też terminy kolejnych spotkań, które odbędą się 28 lipca i 28 sierpnia. Niebawem więcej szczegółowych informacji na ten temat na facebookowym profilu koła DFK.

 

Foto: DFK Opole-Centrum

 

 

Zakończenie zajęć

Ognisko muzyczne, które działa przy kole DFK Zdzieszowice, oficjalnie zakończyło zajęcia przed wakacjami. Zajęcia finansowane były w ramach projektu Marszałkowski Budżet Obywatelski, a dzieci poznawały m.in. tajniki gry na wybranych instrumentach. Wszyscy mają nadzieję na ponowne spotkanie jesienią, ponieważ zajęcia zostaną wznowione we wrześniu w klasach: fortepianu, gitary, fletu poprzecznego, trąbki, saksofonu. Jak informuje przewodnicząca DFK, Brygida Labisz, koło chciałoby otworzyć trzy nowe klasy: akordeonu, puzonu, tuby i eufonium oraz klasę śpiewu. Do starych i nowych klas można się już zapisywać pod numerem telefonu: 609 440 468.

 

Foto: DFK Zdzieszowice

 

 

Rajd rowerowy

Już po raz 13. odbył się Rajd Szlakiem Zabytków Ziemi Toszeckiej. W tym roku zawisł na włosku z powodu pandemii. Ostatecznie udało się jednak w zeszły weekend zorganizować rajd. Jego organizatorem jest od lat DFK Toszek, który i tym razem zaprosił rowerzystów do zwiedzania okolicy.

 

Foto: DFK Toszek

 

 

adur

Show More