Wochenblatt – Gazeta Niemców w Rzeczypospolitej Polskiej

Wochenblatt – Gazeta Niemców w Rzeczypospolitej Polskiej

Zarejestruj się online!

Foto: Wochenblatt.pl
Foto: Wochenblatt.pl

Tradycyjnie jesienią ruszą w kołach DFK kursy języka niemieckiego, które w tym roku w całości organizuje opolski TSKN. – Nowością jest fakt, że na kursy można się zgłaszać wyłącznie drogą internetową, poprzez rejestrację na naszej stronie – informuje Joanna Hassa z TSKN.

 

Na www.tskn.vdg.pl znajduje się specjalna zakładka z hasłem „Deutschkurse”. Po kliknięciu na nią chętni uzyskają nie tylko wszystkie informacje na temat kursów, ale będą również od razu mogli zgłosić chęć uczestnictwa w kursie.

 

– Z kołami DFK będziemy się kontaktować jedynie w kwestii lokali, w których odbywać się będą kursy, oraz prosić o propozycje dotyczące prowadzących zajęcia. Z tymi z kolei będziemy się kontaktować osobiście – mówi Joanna Hassa.

 

Koła DFK będą mogły się ubiegać o zwrot kosztów ogrzewania i prądu w swoich siedzibach za okres odbywania się tam kursu. Dodatkowym ułatwieniem dla kół DFK i uczestników kursów oprócz internetowej rejestracji będzie możliwość wpłaty należności za kurs na konto bankowe, a nie – jak było do tej pory – u przewodniczących kół. Opłata za kurs wynosi 160 złotych, członkowie TSKN płacą jedynie 100 złotych. Grupy kursowe będą małe, liczące od 7 do 12 osób. Gdzie kursy będą się odbywać, okaże się po zakończeniu rejestracji internetowej 30 września. – Zobaczymy wówczas, z jakich okolic pochodzą uczestnicy i gdzie najlepiej będzie dla nich zorganizować kurs, tak aby nie musieli daleko dojeżdżać. O miejscu kursu oczywiście poinformujemy uczestników – wyjaśnia Joanna Hassa.

 

Kursy języka niemieckiego odbywać się będą dwa razy w tygodniu po dwie godziny lekcyjne. Cały kurs będzie się składał z 24 godzin lekcyjnych. – Uczestników kursów będziemy również łączyć w grupy według podanego przez nich przy zgłoszeniu stopnia znajomości języka niemieckiego, choć zakładamy, że ten i tak będzie potem musiał zweryfikować prowadzący kurs, który zapewne dostosuje się do potrzeb kursantów – mówi Joanna Hassa. Swój udział w kursie języka niemieckiego zgłaszać można jeszcze do 30 września. Kursy są finansowane ze środków Konsulatu Republiki Federalnej Niemiec w Opolu.

A. Durecka

Show More