Wochenblatt – Gazeta Niemców w Rzeczypospolitej Polskiej

Wochenblatt – Gazeta Niemców w Rzeczypospolitej Polskiej

Zaśpiewaj i wygraj! (+Video)

 

Śpiewać każdy może, nawet w czasie pandemii. Konkurs piosenki niemieckiej „Superstar” odbędzie się jednak w tym roku wyjątkowo w zmienionej formie. – Uczestników prosimy o nagranie jednej piosenki w języku niemieckim i wysłanie jej nam w formie wideo – mówi Paulina Magosz, koordynatorka konkursu z Towarzystwa Społeczno-Kulturalnego Niemców na Śląsku Opolskim.

 

Nagrania można nadsyłać do 6 lipca.
Foto: TSKN

 

Do konkursu tradycyjnie mogą się zgłaszać soliści, duety, a nawet zespoły. – Obecnie możliwości techniczne dopuszczają nawet taką opcję, że nie trzeba się spotkać w jednym miejscu, żeby razem nagrać piosenkę – mówi Paulina Magosz, podkreślając jednocześnie, że nagrania nie powinny być profesjonalne. Każdy może nagrać piosenkę w domowych pieleszach, sprzętem, który akurat ma pod ręką. W ten sposób wszyscy mają równe szanse. – Nie chcemy profesjonalnych studyjnych nagrań ani żadnych już obrobionych, wyczyszczonych materiałów – dodaje koordynatorka.

 

 

Nagroda specjalna

Wszystkie nagrania oceni trzyosobowe jury w składzie: Andrea Hampel, Joanna Kostka i Ludmiła Wocial-Zawadzka. – Jury będzie brało pod uwagę poprawną wymowę w języku niemieckim, intonację, walory głosowe oraz ogólny wyraz artystyczny – mówi Paulina Magosz. Spośród wszystkich nadesłanych nagrań jury wybierze kilkanaście najlepszych młodych artystów, którzy będą mieli okazję wziąć udział w finałowym koncercie. – Oczywiście w tej chwili nie wiemy, czy odbędzie się koncert na żywo, na scenie, czy będzie to koncert online. Na pewno jednak 14 sierpnia ogłosimy listę osób, które do finału się dostały – mówi koordynatorka. Na finalistów czekają też atrakcyjne nagrody rzeczowe, m.in. sprzęt elektroniczny. – Dodatkową nowością jest możliwość przyznania przez jury nagrody specjalnej. Laureat tej nagrody będzie miał możliwość nagrania piosenki w języku niemieckim w profesjonalnym studiu – zapowiada Paulina Magosz.

 

 

Nagrania do 6 lipca

TSKN czeka na nagrania do 6 lipca. Należy je wysłać na adres e-mail: paulina.magosz@skgd.pl, nagranie należy w tytule opisać imieniem i nazwiskiem uczestnika oraz tytułem piosenki. Zgłoszenia do konkursu trzeba natomiast wysłać tradycyjną pocztą na adres: Towarzystwo Społeczno-Kulturalne Niemców na Śląsku Opolskim, ul. Konopnickiej 6, 45-004 Opole. Zgłoszenie musi zawierać: dokładnie wypełnioną kartę zgłoszenia i oświadczenie RODO. Konkurs jest finansowany ze środków polskiego Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz niemieckiego Ministerstwa Spraw Wewnętrznych przekazanych przez Związek Niemieckich Stowarzyszeń Społeczno-Kulturalnych w Polsce.

 

Anna Durecka

 

 

 

 

Show More