Znasz się na niemieckim futbolu, lubisz rywalizację i pragniesz się sprawdzić na tle najlepszych? Wystartuj w Konkursie z Bundesligą i zdobądź bardzo atrakcyjne nagrody ufundowane przez sponsora konkursu – niemiecką firmę AIDe z München!

Przed nami znów emocjonujące futbolowe miesiące, rozpoczęła się bowiem runda wiosenna Bundesligi i 2. Bundesligi. W związku z tym na łamach „Wochenblatt.pl” rozpoczynamy nasz tradycyjny Konkurs z Bundesligą, który potrwa od 19. kolejki rundy rewanżowej rozgrywek 2016/17, do końca maja 2017 roku. Współorganizatorem i głównym sponsorem konkursu po raz kolejny jest niemiecka firma AIDe z München, która ufundowała trzy niezwykle atrakcyjne nagrody główne.

REGULAMIN

O kolejności miejsc grających na końcu konkursu decydować będzie łączna liczba punktów, które uczestnicy naszej zabawy gromadzić będą do końca konkursu. Co tydzień publikować będziemy na łamach naszej gazety kupon z czterema pytaniami dotyczącymi Bundesligi i 2. Bundesligi, ale zdarzać się może, że pojawią się pytania dotyczące meczów III ligi oraz teoretyczne, dotyczące historii niemieckiego futbolu. Regularnie też, co tydzień w wydaniach „Wochenblatt.pl” prezentowana będzie klasyfikacja bieżącej rundy oraz klasyfikacja łączna z imionami i nazwiskami grających oraz miejscowością ich zamieszkania. Nagrody wręczymy zwycięzcom na uroczystym zakończeniu konkursu w połowie czerwca w redakcji „Wochenblatt.pl” i w obecności przedstawiciela firmy AIDe. Finał ten szeroko zrelacjonujemy również na łamach naszej gazety oraz na naszej stronie www.wochenblatt.pl.

 

PUNKTACJA

Pytania konkursowe zawsze będą miały różne stopnie trudności. Za prawidłową odpowiedź na pierwsze, które naszym zdaniem będzie najtrudniejsze, bo najczęściej będzie polegało na wytypowaniu wyniku meczu najbliższej kolejki ligowej nad Renem, grający otrzyma 8 punktów. Natomiast następne trzy punktowane będą kolejno: 4, 2 i 1 punkt. A zatem maksymalna tygodniowa zdobycz wynosi 15 pkt.

DLA GRAJĄCEGO

> Odpowiedzi należy wpisywać na drukowanych w naszej gazecie kuponach (kopii ksero nie uwzględniamy), które należy wysyłać na adres redakcji z dopiskiem „Konkurs z Bundesligą”. Termin nadsyłania kuponów podajemy oddzielnie przy każdej serii pytań – należy pamiętać, że liczy się data stempla pocztowego.

> W każdej rundzie będzie można wysłać maksymalnie 10 kuponów, ale tylko jeden – ten najlepszy – będzie zaliczany grającemu do klasyfikacji łącznej oraz danego tygodnia. UWAGA! Od 8. rundy będzie można wysyłać dowolną liczbę kuponów, wtedy również tylko ten najlepszy będzie zaliczany grającemu do klasyfikacji danego tygodnia oraz klasyfikacji łącznej.

> Biorący udział w Konkursie z Bundesligą muszą wyrazić zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez Zespół Producencki Pro Futura.

> Warunkiem wręczenia nagród zwycięzcom jest podanie pełnych danych osobowych oraz okazanie dowodu osobistego w siedzibie redakcji „Wocheblatt.pl”.

> W Konkursie nie mogą uczestniczyć pracownicy Zespołu Producenckiego Pro Futura oraz członkowie ich rodzin.

 

 

 

 

 

 

 

 

Trafienie wygranej 5-4 Bayernu München w Leipzig, zwycięstwo 5-3 TSG 1899 Hoffenheim w Bremen z Werderem oraz triumf 6-0 Arminii Bielefeld z Eintrachtem Braunschweig graniczyło z cudem. Stąd jeśli ktoś nie wytypował prawidłowo wygranej 1-0 Hannoveru 96 z VfB Stuttgart został w tej rundzie bez punktów. Niestety, wielu uczestników naszego konkursu przekonało się o tym osobiście, nie dopisując do swoich kont ani oczka.

 

Czołówka klasyfikacji po 15 rundach

Janusz Kut Bytom 139

Andrzej Kern Kamionka 129

Rudolf Kulig Popielów 127

Gothard Sochor Chróścice 120

Sebastian Ratajczyk Wrocław 119

Herbert Kabus Gorzów Śl. 115

Rajnard Kupczyk Głogówek 111

Andrzej Szumny Opole 110

Józef Barnert Głogówek 109

Franz Hurek Krośnica 91

Grzegorz Tokarczyk Katowice 91

Krystian Cieśliński Ruda Śl. 90

Krystian Mańka Czeladź 88

Piotr Sowada Tychy 87

Radosław Bugajski Wałbrzych 87

Tomasz Turkowski Oleśnica 87

Piotr Kowalski Zabrze 82

Robert Konieczny Mysłowice 81

Bogdan Mikołajczyk Tarnowskie G. 81

Antoni Pietras Brzeg 80

Jadwiga Sokołowska Sosnowiec 79

Dariusz Rymarczyk Legnica 77

Antoni Szymanek Gliwice 76

Stanisław Ciesielski Oleśnica 76

Teodor Pawlicki Siemianowice Śl. 73

Tomasz Tarnowski Wodzisław Śl. 71

Waldemar Wołczyk Oława 71

Janusz Lukasczyk Piekary Śl. 68

Dariusz Litwiniec Tarnowskie G. 64

Piotr J. Paulsen Krzanowice 30

Andrzej Myśliwiec Chorzów 18

 

Odpowiedzi na 15. zestaw pytań

  1. Hannover 96 – VfB Stuttgart 1-0
  2. RB Leipzig – Bayern München 4-5
  3. Werder Bremen – TSG 1899 Hoffenheim 3-5
  4. Arminia Bielefeld – Eintracht Braunschweig 6-0

17. seria pytań konkursowych (17/1311)

(termin nadsyłania rozwiązań: 26.05.2017 r.)

  1. Pod jakim nazwiskiem urodził się Ernest Otton Wilimowski?
  2. W jakiej klasie rozgrywkowej w sezonie 2017/18 występować będą Holstein Kiel i MSV Duisburg?
  3. Kiedy pierwszy raz w swojej w historii Bayern München sięgnął po mistrzostwo Niemiec?
  4. W jakim klubie Bundesligi występuje brat Mario Götze i jak ma na imię?

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Krzysztof Świerc