Znasz się na niemieckim futbolu, lubisz rywalizację i pragniesz się sprawdzić na tle najlepszych? Wystartuj w Konkursie z Bundesligą i zdobądź bardzo atrakcyjne nagrody ufundowane przez sponsora konkursu – niemiecką firmę AIDe z München!

Przed nami znów emocjonujące futbolowe miesiące, rozpoczęła się bowiem runda wiosenna Bundesligi i 2. Bundesligi. W związku z tym na łamach „Wochenblatt.pl” rozpoczynamy nasz tradycyjny Konkurs z Bundesligą, który potrwa od 19. kolejki rundy rewanżowej rozgrywek 2016/17, do końca maja 2017 roku. Współorganizatorem i głównym sponsorem konkursu po raz kolejny jest niemiecka firma AIDe z München, która ufundowała trzy niezwykle atrakcyjne nagrody główne.

REGULAMIN

O kolejności miejsc grających na końcu konkursu decydować będzie łączna liczba punktów, które uczestnicy naszej zabawy gromadzić będą do końca konkursu. Co tydzień publikować będziemy na łamach naszej gazety kupon z czterema pytaniami dotyczącymi Bundesligi i 2. Bundesligi, ale zdarzać się może, że pojawią się pytania dotyczące meczów III ligi oraz teoretyczne, dotyczące historii niemieckiego futbolu. Regularnie też, co tydzień w wydaniach „Wochenblatt.pl” prezentowana będzie klasyfikacja bieżącej rundy oraz klasyfikacja łączna z imionami i nazwiskami grających oraz miejscowością ich zamieszkania. Nagrody wręczymy zwycięzcom na uroczystym zakończeniu konkursu w połowie czerwca w redakcji „Wochenblatt.pl” i w obecności przedstawiciela firmy AIDe. Finał ten szeroko zrelacjonujemy również na łamach naszej gazety oraz na naszej stronie www.wochenblatt.pl.

 

PUNKTACJA

Pytania konkursowe zawsze będą miały różne stopnie trudności. Za prawidłową odpowiedź na pierwsze, które naszym zdaniem będzie najtrudniejsze, bo najczęściej będzie polegało na wytypowaniu wyniku meczu najbliższej kolejki ligowej nad Renem, grający otrzyma 8 punktów. Natomiast następne trzy punktowane będą kolejno: 4, 2 i 1 punkt. A zatem maksymalna tygodniowa zdobycz wynosi 15 pkt.

DLA GRAJĄCEGO

> Odpowiedzi należy wpisywać na drukowanych w naszej gazecie kuponach (kopii ksero nie uwzględniamy), które należy wysyłać na adres redakcji z dopiskiem „Konkurs z Bundesligą”. Termin nadsyłania kuponów podajemy oddzielnie przy każdej serii pytań – należy pamiętać, że liczy się data stempla pocztowego.

> W każdej rundzie będzie można wysłać maksymalnie 10 kuponów, ale tylko jeden – ten najlepszy – będzie zaliczany grającemu do klasyfikacji łącznej oraz danego tygodnia. UWAGA! Od 8. rundy będzie można wysyłać dowolną liczbę kuponów, wtedy również tylko ten najlepszy będzie zaliczany grającemu do klasyfikacji danego tygodnia oraz klasyfikacji łącznej.

> Biorący udział w Konkursie z Bundesligą muszą wyrazić zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez Zespół Producencki Pro Futura.

> Warunkiem wręczenia nagród zwycięzcom jest podanie pełnych danych osobowych oraz okazanie dowodu osobistego w siedzibie redakcji „Wocheblatt.pl”.

> W Konkursie nie mogą uczestniczyć pracownicy Zespołu Producenckiego Pro Futura oraz członkowie ich rodzin.

 

 

 

 

 

 

Tym razem najtrudniejszym zadaniem dla grających było wytypowanie wygranej 3-0 Fortuny Düsseldorf w Karlsruhe. Tego wyniku nie trafił żaden z uczestników naszej zabawy. Jeżeli zaś chodzi o ścisłą czołówkę klasyfikacji łącznej, to liderzy wykonali równy krok, zapisując na swoich kontach po 12 oczek. Oznacza to, że obrońca tytułu wciąż pozostaje liderem, jak w Bundeslidze – Bayern München.

 

Czołówka klasyfikacji po 7 rundach

Janusz Kut Bytom 66

Andrzej Kern Kamionka 62

Rudolf Kulig Popielów 60

Rajnard Kupczyk Głogówek 56

Gothard Sochor Chróścice 56

Andrzej Szumny Opole 54

Sebastian Ratajczyk Wrocław 53

Herbert Kabus Gorzów Śl. 52

Krystian Cieśliński Ruda Śl. 52

Piotr Sowada Tychy 50

Józef Barnert Głogówek 43

Jadwiga Sokołowska Sosnowiec 38

Franz Hurek Krośnica 37

Robert Konieczny Mysłowice 37

Piotr Kowalski Zabrze 36

Tomasz Turkowski Oleśnica 36

Krystian Mańka Czeladź 35

Grzegorz Tokarczyk Katowice 34

Radosław Bugajski Wałbrzych 33

Antoni Szymanek Gliwice 33

Dariusz Litwiniec Tarnowskie G 32

Dariusz Rymarczyk Legnica 32

Janusz Lukasczyk Piekary Śl. 30

Antoni Pietras Brzeg 29

Bogdan Mikołajczyk Tarnowskie G. 29

Stanisław Ciesielski Oleśnica 28

Teodor Pawlicki Siemianowice Śl. 28

Waldemar Wołczyk Oława 24

Tomasz Tarnowski Wodzisław Śl. 20

Piotr J. Paulsen Krzanowice 10

Andrzej Myśliwiec Chorzów 2

 

Odpowiedzi na siódmy zestaw pytań

  1. Borussia M’gladbach – Bayern München 0-1
  2. VfL Wolfsburg – SV Darmstadt 98 1-0
  3. Karlsruher SC – Fortuna Düsseldorf 0-3
  4. TSG 1899 Hoffenheim – Bayer 04 Leverkusen 1-0

 

Dziewiąta seria pytań konkursowych (9/1303)

(termin nadsyłania rozwiązań: 31.03.2017 r.)

1. Wytypuj dokładnie (z bramkami) wynik meczu 26. kolejki Bundesligi Bayern München – FC Augsburg.

2. Wytypuj dokładnie (z bramkami) wynik meczu 26. kolejki Bundesligi FC Schalke 04 – Borussia Dortmund.

3. Wytypuj dokładnie (z bramkami) wynik meczu 26. kolejki 2. Bundesligi Hannover 96 – 1.FC Union Berlin.

4. Wytypuj dokładnie (z bramkami) wynik meczu 26. kolejki 2. Bundesligi Erzgebirge Aue – FC St. Pauli.

 

 

 

 

 

Krzysztof Świerc