Znasz się na niemieckim futbolu, lubisz rywalizację i pragniesz się sprawdzić na tle najlepszych? Wystartuj w Konkursie z Bundesligą i zdobądź bardzo atrakcyjne nagrody ufundowane przez sponsora konkursu – niemiecką firmę AIDe z München!

Przed nami znów emocjonujące futbolowe miesiące, rozpoczęła się bowiem runda wiosenna Bundesligi i 2. Bundesligi. W związku z tym na łamach „Wochenblatt.pl” rozpoczynamy nasz tradycyjny Konkurs z Bundesligą, który potrwa od 19. kolejki rundy rewanżowej rozgrywek 2016/17, do końca maja 2017 roku. Współorganizatorem i głównym sponsorem konkursu po raz kolejny jest niemiecka firma AIDe z München, która ufundowała trzy niezwykle atrakcyjne nagrody główne.

REGULAMIN

O kolejności miejsc grających na końcu konkursu decydować będzie łączna liczba punktów, które uczestnicy naszej zabawy gromadzić będą do końca konkursu. Co tydzień publikować będziemy na łamach naszej gazety kupon z czterema pytaniami dotyczącymi Bundesligi i 2. Bundesligi, ale zdarzać się może, że pojawią się pytania dotyczące meczów III ligi oraz teoretyczne, dotyczące historii niemieckiego futbolu. Regularnie też, co tydzień w wydaniach „Wochenblatt.pl” prezentowana będzie klasyfikacja bieżącej rundy oraz klasyfikacja łączna z imionami i nazwiskami grających oraz miejscowością ich zamieszkania. Nagrody wręczymy zwycięzcom na uroczystym zakończeniu konkursu w połowie czerwca w redakcji „Wochenblatt.pl” i w obecności przedstawiciela firmy AIDe. Finał ten szeroko zrelacjonujemy również na łamach naszej gazety oraz na naszej stronie www.wochenblatt.pl.

 

PUNKTACJA

Pytania konkursowe zawsze będą miały różne stopnie trudności. Za prawidłową odpowiedź na pierwsze, które naszym zdaniem będzie najtrudniejsze, bo najczęściej będzie polegało na wytypowaniu wyniku meczu najbliższej kolejki ligowej nad Renem, grający otrzyma 8 punktów. Natomiast następne trzy punktowane będą kolejno: 4, 2 i 1 punkt. A zatem maksymalna tygodniowa zdobycz wynosi 15 pkt.

DLA GRAJĄCEGO

> Odpowiedzi należy wpisywać na drukowanych w naszej gazecie kuponach (kopii ksero nie uwzględniamy), które należy wysyłać na adres redakcji z dopiskiem „Konkurs z Bundesligą”. Termin nadsyłania kuponów podajemy oddzielnie przy każdej serii pytań – należy pamiętać, że liczy się data stempla pocztowego.

> W każdej rundzie będzie można wysłać maksymalnie 10 kuponów, ale tylko jeden – ten najlepszy – będzie zaliczany grającemu do klasyfikacji łącznej oraz danego tygodnia. UWAGA! Od 8. rundy będzie można wysyłać dowolną liczbę kuponów, wtedy również tylko ten najlepszy będzie zaliczany grającemu do klasyfikacji danego tygodnia oraz klasyfikacji łącznej.

> Biorący udział w Konkursie z Bundesligą muszą wyrazić zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez Zespół Producencki Pro Futura.

> Warunkiem wręczenia nagród zwycięzcom jest podanie pełnych danych osobowych oraz okazanie dowodu osobistego w siedzibie redakcji „Wocheblatt.pl”.

> W Konkursie nie mogą uczestniczyć pracownicy Zespołu Producenckiego Pro Futura oraz członkowie ich rodzin.

 

 

14 oczek – to największa zdobycz tej kolejki, która pozwoliła Andrzejowi Kernowi, medaliście minionej edycji Konkursu z Bundesligą zrównać się z liderami w klasyfikacji łącznej. Różnice po trzech rundach są jednak tak niewielkie, że każda następna może przetasować kolejność zawodników.

Czołówka klasyfikacji po 3 rundach

Rudolf Kulig Popielów 30

Andrzej Kern Kamionka 30

Krystian Cieśliński Ruda Śl. 30

Rajnard Kupczyk Głogówek 28

Janusz Kut Bytom 27

Piotr Sowada Tychy 25

Herbert Kabus Gorzów Śl. 24

Józef Barnert Głogówek 24

Gothard Sochor Chróścice 24

Jadwiga Sokołowska Sosnowiec 24

Andrzej Szumny Opole 24

Sebastian Ratajczyk Wrocław 22

Janusz Lukasczyk Piekary Śl. 21

Dariusz Litwiniec Tarnowskie G 20

Dariusz Rymarczyk Legnica 20

Radosław Bugajski Wałbrzych 19

Antoni Szymanek Gliwice 19

Tomasz Turkowski Oleśnica 17

Robert Konieczny Mysłowice 17

Franz Hurek Krośnica 16

Grzegorz Tokarczyk Katowice 16

Krystian Mańka Czeladź 16

Piotr Kowalski Zabrze 14

Antoni Pietras Brzeg 14

Stanisław Ciesielski Oleśnica 14

Bogdan Mikołajczyk Tarnowskie G. 12

Waldemar Wołczyk Oława 10

Teodor Pawlicki Siemianowice Śl. 8

Tomasz Tarnowski Wodzisław Śl. 8

Piotr J. Paulsen Krzanowice 4

Andrzej Myśliwiec Chorzów 2

Odpowiedzi na trzeci zestaw pytań

TSG 1899 Hoffenheim – SV Darmstadt 98 2-0

Eintracht Frankfurt – FC Ingolstadt 0-2

Dynamo Dresden – Hannover 96 1-2

Eintracht Braunschweig – Aue 1-1

Piąta seria pytań konkursowych (5/1299)

(termin nadsyłania rozwiązań: 2.03.2017 r.)

1. Wytypuj dokładnie (z bramkami) wynik meczu 23. kolejki 2. Bundesligi SpVgg Greuther Fürth – 1.FC Nürnberg.

2. Wytypuj dokładnie (z bramkami) wynik meczu 23. kolejki Bundesligi Borussia Dortmund – Bayer 04 Leverkusen.

3. Wytypuj dokładnie (z bramkami) wynik meczu 23. kolejki 2. Bundesligi Karlsruher SC – Hannover 96.

4. Wytypuj dokładnie (z bramkami) wynik meczu 23. kolejki Bundesligi Werder Bremen – SV Darmstadt 98.

 

Krzysztof Świerc