Znasz się na niemieckim futbolu, lubisz rywalizację i pragniesz się sprawdzić na tle najlepszych? Wystartuj w Konkursie z Bundesligą i zdobądź bardzo atrakcyjne nagrody ufundowane przez sponsora konkursu – niemiecką firmę AIDe z München!

Przed nami znów emocjonujące futbolowe miesiące, rozpoczęła się bowiem runda wiosenna Bundesligi i 2. Bundesligi. W związku z tym na łamach „Wochenblatt.pl” rozpoczynamy nasz tradycyjny Konkurs z Bundesligą, który potrwa od 19. kolejki rundy rewanżowej rozgrywek 2016/17, do końca maja 2017 roku. Współorganizatorem i głównym sponsorem konkursu po raz kolejny jest niemiecka firma AIDe z München, która ufundowała trzy niezwykle atrakcyjne nagrody główne.

REGULAMIN

O kolejności miejsc grających na końcu konkursu decydować będzie łączna liczba punktów, które uczestnicy naszej zabawy gromadzić będą do końca konkursu. Co tydzień publikować będziemy na łamach naszej gazety kupon z czterema pytaniami dotyczącymi Bundesligi i 2. Bundesligi, ale zdarzać się może, że pojawią się pytania dotyczące meczów III ligi oraz teoretyczne, dotyczące historii niemieckiego futbolu. Regularnie też, co tydzień w wydaniach „Wochenblatt.pl” prezentowana będzie klasyfikacja bieżącej rundy oraz klasyfikacja łączna z imionami i nazwiskami grających oraz miejscowością ich zamieszkania. Nagrody wręczymy zwycięzcom na uroczystym zakończeniu konkursu w połowie czerwca w redakcji „Wochenblatt.pl” i w obecności przedstawiciela firmy AIDe. Finał ten szeroko zrelacjonujemy również na łamach naszej gazety oraz na naszej stronie www.wochenblatt.pl.

 

PUNKTACJA

Pytania konkursowe zawsze będą miały różne stopnie trudności. Za prawidłową odpowiedź na pierwsze, które naszym zdaniem będzie najtrudniejsze, bo najczęściej będzie polegało na wytypowaniu wyniku meczu najbliższej kolejki ligowej nad Renem, grający otrzyma 8 punktów. Natomiast następne trzy punktowane będą kolejno: 4, 2 i 1 punkt. A zatem maksymalna tygodniowa zdobycz wynosi 15 pkt.

DLA GRAJĄCEGO

> Odpowiedzi należy wpisywać na drukowanych w naszej gazecie kuponach (kopii ksero nie uwzględniamy), które należy wysyłać na adres redakcji z dopiskiem „Konkurs z Bundesligą”. Termin nadsyłania kuponów podajemy oddzielnie przy każdej serii pytań – należy pamiętać, że liczy się data stempla pocztowego.

> W każdej rundzie będzie można wysłać maksymalnie 10 kuponów, ale tylko jeden – ten najlepszy – będzie zaliczany grającemu do klasyfikacji łącznej oraz danego tygodnia. UWAGA! Od 8. rundy będzie można wysyłać dowolną liczbę kuponów, wtedy również tylko ten najlepszy będzie zaliczany grającemu do klasyfikacji danego tygodnia oraz klasyfikacji łącznej.

> Biorący udział w Konkursie z Bundesligą muszą wyrazić zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez Zespół Producencki Pro Futura.

> Warunkiem wręczenia nagród zwycięzcom jest podanie pełnych danych osobowych oraz okazanie dowodu osobistego w siedzibie redakcji „Wocheblatt.pl”.

> W Konkursie nie mogą uczestniczyć pracownicy Zespołu Producenckiego Pro Futura oraz członkowie ich rodzin.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Tym razem padły taki wyniki, że myśląc logiczne maksymalnie można było zdobyć 9 pkt, a najpewniej 8. Tak też się stało, stąd w klasyfikacji łącznej konkursu nie zanotowano większych zmian, choć…. lider o punkt zwiększył przewagę nad wiceliderem. Wynosi ona jednak tylko 5 oczek, nad trzecim 7, a nad czwartym 10 pkt, stąd kwestia ostatecznego zwycięzca wciąż pozostaje otwarta.

 

Czołówka klasyfikacji po 12 rundach

Janusz Kut Bytom 115

Andrzej Kern Kamionka 110

Rudolf Kulig Popielów 107

Sebastian Ratajczyk Wrocław 105

Gothard Sochor Chróścice 100

Herbert Kabus Gorzów Śl. 99

Andrzej Szumny Opole 98

Rajnard Kupczyk Głogówek 95

Józef Barnert Głogówek 92

Krystian Cieśliński Ruda Śl. 85

Piotr Sowada Tychy 81

Tomasz Turkowski Oleśnica 75

Grzegorz Tokarczyk Katowice 74

Radosław Bugajski Wałbrzych 73

Piotr Kowalski Zabrze 72

Antoni Szymanek Gliwice 72

Franz Hurek Krośnica 71

Robert Konieczny Mysłowice 71

Krystian Mańka Czeladź 70

Stanisław Ciesielski Oleśnica 69

Dariusz Rymarczyk Legnica 68

Bogdan Mikołajczyk Tarnowskie G. 66

Janusz Lukasczyk Piekary Śl. 65

Antoni Pietras Brzeg 65

Jadwiga Sokołowska Sosnowiec 63

Teodor Pawlicki Siemianowice Śl. 60

Dariusz Litwiniec Tarnowskie G. 59

Tomasz Tarnowski Wodzisław Śl. 59

Waldemar Wołczyk Oława 58

Piotr J. Paulsen Krzanowice 29

Andrzej Myśliwiec Chorzów 17

 

Odpowiedzi na 12. zestaw pytań

  1. Greuther Fuerth – Dynamo Dresden 1-0
  2. FC Ingolstadt – Werder Bremen 2-4
  3. Borussia M’gladbach – Borussia Dortmund 2-3
  4. Wuerzburger Kickers – 1. FC Nurnberg 1-1

 

Czternasta seria pytań konkursowych (14/1308)

(termin nadsyłania rozwiązań: 05.05.2017 r.)

1. Wytypuj dokładnie (z bramkami) wynik meczu 32. kolejki Bundesligi Bayern Muenchen – SV Darmstadt 98.

2. Wytypuj dokładnie (z bramkami) wynik meczu 32. kolejki Bundesligi FC Ingolstadt – Bayer 04 Leverkusen

3. Wytypuj dokładnie (z bramkami) wynik meczu 32. kolejki Bundesligi Hamburger SV – 1. FSV Mainz 05

4. Wytypuj dokładnie (z bramkami) wynik meczu 32. kolejki 2. Bundesligi VfB Stuttgart – Erzgebirge Aue

 

 

 

 

 

 

 

Krzysztof Świerc